Rezultate te kerkimit per termin: +Aplikuesi

Meta: total 316 / total_found 316 / time 0.000 / keyword[0] aplikuesi / docs[0] 316 / hits[0] 476 /
No Pic available
  • 2019-04-08

Shqipëria si Anglia Tani me targa të personalizuara, ja sa kushton 007

Shqipëria duke ndjekur shembullin e Mbretërisë së Bashkuar, për herë të parë do ti japë mundësi drejtuesve të mjeteve që të aplikojnë në një sistem rezervimi online për targat e serive të veçanta. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën të ditur se tar

Gjermania do ekstradojë refugjatë në shtete të varfra të BE
  • 2019-03-21

Gjermania do ekstradojë refugjatë në shtete të varfra të BE

Gjykatësit e gjykatës në Luksemburg vendosën të martën që sistemet e dobëta të mbështetjes sociale dhe kushtet e jetesës në vende të caktuara nuk janë shkaqe për të bllokuar ekstradimet. Çfarë tha Gjykata Evropiane e Drejtësisë? Të metat në sistemin e ndihmës sociale të një

FBI-ja shqiptare, 15 prokurorëve të SPAK do tu kontrollohet fisi e krushqia
  • 2019-01-07

FBI-ja shqiptare, 15 prokurorëve të SPAK do tu kontrollohet fisi e krushqia

Konstituimi i KLP-së më në fund i hapi rrugën ngritjes së SPAK-ut (Struktura e Posaçme Antikorrupsion), i cilësuar si një institucion që i ngjan FBI-së amerikane, pasi do të hetojë të gjitha lidhjet e politikës dhe njerëzve të pushtetshëm me krimin, trafikun e narkotikëve apo pastr

No Pic available
  • 2018-07-28

Saga e gjatë për një vizë pune në ambasadën gjermane

Nga Shqipëria e Kosova me punë në Gjermani? Vërtet kjo është e mundur, por aplikuesi duhet të mos ngutet. Historia e vizës mund të zgjasë deri sa të dalin thinjat. Kjo megjithëse ambasadat kanë shtuar personelin. Punë dhe jetesë në Gjermani! Si një ëndërr e bukur që papritur bë

Të hënën nis aplikimi, ja kushtet për kreditë e buta për strehim
  • 2018-04-15

Të hënën nis aplikimi, ja kushtet për kreditë e buta për strehim

Familjarët, të cilët nuk kanë mundur të blejnë një shtëpi për shkak se nuk mund tiu përgjigjen çmimeve të larta të tregut dhe se nuk arrijnë të shlyejnë kreditë në banka, tanimë mund të përfitojnë nga kreditë e buta. Duke nisur nga e hëna, ata mund të aplikojnë pranë njës

No Pic available
  • 2017-02-06

Vettingu, BE krah ShBA-së i bën thirrje shqiptarëve të kualifikuar

Delegacioni i Bashkimit Europian bashkon zërin me BE-në për ti bërë thirrje shqiptarëve të kualifikuar të aplikojnë për të shërbyer në Komisionet e Rivlerësimit Detajet e plota të aplikimit gjenden në faqen online të Avokatit të Popullit. Avokati i Popullit do të ngrejë organet e

BE, apel juristëve shqiptarë: Aplikoni për komisionet e Vetting-ut
  • 2017-02-06

BE, apel juristëve shqiptarë: Aplikoni për komisionet e Vetting-ut

Delegacioni i Bashkimit Europian bashkon zërin me ambasadën e SHBA-së dhe Avokatin e Popullit po ashtu, duke u bërë thirrje thirrje jusristëve shqiptarë të kualifikuar të aplikojnë për të shërbyer në Komisionet e Rivlerësimit, për të plotësuar kështu anëtarët e ligjit të ashtuq