Rezultate te kerkimit per termin: +Apollonis

Meta: total 234 / total_found 234 / time 0.000 / keyword[0] apollonis / docs[0] 234 / hits[0] 369 /
Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë
  • 2019-03-09

Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë

Kroçera La Belle De LAdriatique, me 171 turistë të huaj në bord, u ankorua sot në kalatat e portit të Vlorës, ku u ofruan të gjitha shërbimet e nevojshme për përpunimin në kohë dhe plotësimin e programit të saj një ditor në këtë qytet dhe destinacione të tjera. Drejtori i Portit

No Pic available
  • 2018-10-17

Shqipëria 60 vjet në UNESCO

60 vjetori i anëtarësimit të Shqipërisë në UNESCO kulmoi sot me një aktivitet në Tiranë, ku u evidentua puna kolosale e bërë ndër vite për të mbrojtur dhe promovuar vlerat e trashëgimisë tonë kulturore. Mes tre ministrave të tjerë; Nikolla, Klosi dhe Bushati, si dhe ambasadorëve

Ja përse verën e ardhshme të gjithë italianët do vizitojnë Shqipërinë
  • 2018-08-18

Ja përse verën e ardhshme të gjithë italianët do vizitojnë Shqipërinë

Ashtu siç është bërë traditë, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën në këtë fundjave me diell, duke postuar në Facebook një reportazh dedikuar Shqipërisë turistike. Shkrimi këtë herë është botuar nga agi.it, një sait italian, që rendit të gjitha arsyet përse verën e ardhshme

No Pic available
  • 2018-08-04

Shqipëria e kohës së Cezarit

Luan Rama ———————————– Deri para dy dekadash, në Europë kishte ende njerëz që jo rrallë na pyesin: «Ku bije Shqipëria»? Mundoheshim të bënim një shaka që ata ta gjenin, duke u thënë se ishte në brigjet e detit Adr

Père Lachaise, një qytet ndryshe nga të tjerët
  • 2018-01-10

Père Lachaise, një qytet ndryshe nga të tjerët

(kronikë parisiane) Luan Rama Brenda Parisit, ka një qytet tjetër që nuk ngjason me të, madje me asnjë qytet tjetër: është qyteti i të vdekurve pasi në mijra vjet, të gjallët gjithnjë kanë banuar me të vdekurit, pranë tyre, me ta, me imazhin dhe prekjen e tyre në shpirt «Qytet i

Shndërrimi i bunkerëve; sot përdoren për art, turizëme shtëpi
  • 2017-12-12

Shndërrimi i bunkerëve; sot përdoren për art, turizëme shtëpi

Gjatë viteve 1970-1983, në Shqipëri u ndërtuan rreth 750 mijë bunkerë, struktura betoni dhe çeliku, si një sistem fortifikimi i shpërndarë në territor. Byroja politike, Partia e Punës në atë kohë e pa të arsyeshme të ngrinte një linjë fortifikimi përgjatë të gjithë linjës bre

Protestë për rrugën, TAP-it i kërkohet riparimi
  • 2017-11-06

Protestë për rrugën, TAP-it i kërkohet riparimi

Për të dytën herë brenda pak ditëve, banorët e Njësisë Administrative Dërmenas në Fier kanë protestuar për gjendjen e aksit rrugor Fier- Seman, që sipas tyre është dëmtuar nga mjetet e rënda të kompanisë TAP. Për banorët kjo rrugë është e një rëndësie jetike, pasi u shër