Rezultate te kerkimit per termin: +Apolonia

Meta: total 1000 / total_found 3438 / time 0.001 / keyword[0] apolonia / docs[0] 3438 / hits[0] 7212 /
No Pic available
  • 2019-03-09

Lokalet 2019/ Rama hap thesin, pas Korçës e Kukësit premton tjetër stadium

Jeta futbollistike në Shqipëri është paralizuar pas dhunës së ushtruar ndaj arbitrave në ndeshjen Kamza-Laçi dhe vendime të forta që ndërmorën bilbilat dhe FSHF pas incidentit. Por, kjo nuk e ka penguar kryeministrin Edi Rama që të flasë për futbollin në Fier, aty ku pati një takim

Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë
  • 2019-03-09

Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë

Kroçera La Belle De LAdriatique, me 171 turistë të huaj në bord, u ankorua sot në kalatat e portit të Vlorës, ku u ofruan të gjitha shërbimet e nevojshme për përpunimin në kohë dhe plotësimin e programit të saj një ditor në këtë qytet dhe destinacione të tjera. Drejtori i Portit

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia mposht Kamzën, fluturon Teuta dhe humb Kukësi
  • 2019-01-23

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia mposht Kamzën, fluturon Teuta dhe humb Kukësi

Vllaznia mori një fitore inkurajuese ndaj Kamzës në Reshit Rusi në sfidën e vajtjes së fazës së 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë. Edhe pse Kamza kaloi e para në epërsi me Mehmetin, kuqeblutë e Hasan Likës arritën të përmbysnin shifrat në pjesën e dytë me golat e Markut dhe Junio

Çiftet e turit të dytë, spikat një finale e parakohshme
  • 2018-09-26

Çiftet e turit të dytë, spikat një finale e parakohshme

Turi i parë i Kupës së Shqipërisë përfundoi sot, ndërsa të gjitha skuadrat e Superiores ia dolën të kualifikohen për më tej dhe surprizat munguan. Sipas skemës së paracaktuar të këtij kompeticioni, më poshtë janë edhe çiftet që do të përballen me njëri-tjetrin në turin e dyt

Vllaznia fiton në Burrel, kryeson Grupin A me 6 pikë
  • 2018-09-16

Vllaznia fiton në Burrel, kryeson Grupin A me 6 pikë

Vllaznia, edhe pse i nisi vonë përgatitjet, ka marrë rezultatet e duhura në dy javët e para të Kategorisë së Parë. Ekipi shkodran, pas suksesit të arritur me Korabin në Loro Boriçi, fitoi 0-2 këtë të diel edhe me Burrelin në transfertë. Golat për kuqeblutë i realizuan Zogaj dhe Pe

No Pic available
  • 2018-03-28

Tirana shikon Superioren, 5 gola ndaj Apolonisë

Tirana i largohet akoma më shumë purgatorit duke iu afruar rikthimit mes më të mirëve. Bardheblutë mposhtën me goleadë Apoloninë në Selman Stërnasi duke realizuar 5 herë në portën e fierakve. 17-vjeçari Ernest Muçi autor i dy golave ishte protagonist i këtij suksesi për kryeqytetas

Të mëdhatë kualifikohen në Kupë
  • 2017-09-27

Të mëdhatë kualifikohen në Kupë

Asnjë surprizë në ndeshjet e kthimit të turit të parë të Kupës së Shqipërisë, ku skuadrat e mëdha bënë detyrën duke prerë biletën për fazën tjetër. Kukësi që kishte pësuar humbje ndaj Egnatias përmbysi gjithçka në sfidën e luajtur në  Pezë Helmës, duke fituar thellë