Rezultate te kerkimit per termin: +Apolonin

Meta: total 1000 / total_found 1158 / time 0.000 / keyword[0] apolonin / docs[0] 1158 / hits[0] 1480 /
Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë
  • 2019-03-09

Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë

Kroçera La Belle De LAdriatique, me 171 turistë të huaj në bord, u ankorua sot në kalatat e portit të Vlorës, ku u ofruan të gjitha shërbimet e nevojshme për përpunimin në kohë dhe plotësimin e programit të saj një ditor në këtë qytet dhe destinacione të tjera. Drejtori i Portit

Rama: Herceptina sdo të mungojë në spitale; ndërtojmë aksin Fier-Seman
  • 2018-04-20

Rama: Herceptina sdo të mungojë në spitale; ndërtojmë aksin Fier-Seman

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për mediat pas mbledhjes së qeverisë në Fier, ka shpjeguar për gazetarët vendimet që janë marrë, ku fokusi është vendosur në miratimin e projekteve infrastrukturore në këtë qark dhe dhënien e ndihmës për fermerët e shumtë në zonë. Sipa

No Pic available
  • 2018-03-28

Tirana shikon Superioren, 5 gola ndaj Apolonisë

Tirana i largohet akoma më shumë purgatorit duke iu afruar rikthimit mes më të mirëve. Bardheblutë mposhtën me goleadë Apoloninë në Selman Stërnasi duke realizuar 5 herë në portën e fierakve. 17-vjeçari Ernest Muçi autor i dy golave ishte protagonist i këtij suksesi për kryeqytetas

Tirana shpërthen me 3 gola në Pogradec
  • 2018-03-11

Tirana shpërthen me 3 gola në Pogradec

Tirana duket e pandalshme në rrugëtimin e saj drejt rikthimit në Kategorinë Superiore. Skuadra bardheblu iu imponua me rezultatin e thellë 0-3 Pogradecit, në ndeshjen e parë të fazës play off. Sulmuesi afrikan Michael Ngoo realizoi golin e pare të sfidës në minutën e 14-të, ndërsa në

Hyni brenda muzeut të Bankës së Shqipërisë
  • 2017-08-05

Hyni brenda muzeut të Bankës së Shqipërisë

Muzeu i Bankës së Shqipërisë është më shumë se muzeu i parave, është muzeu historik i institucionit më të rëndësishëm financiar në vend. Është vendi i informimit dhe edukimit të qytetarëve përmes etapave dhe dekadave se cilët janë bërë emetimet e monedhave, janë shkëmbimet

Rama: Nuk është koha për të bllokuar rrugët
  • 2017-04-24

Rama: Nuk është koha për të bllokuar rrugët

Nga Apollonia, ku përfundoi rikonstruksioni i parkut arkeologjik, kryeministri Edi Rama u shpreh se nuk është koha për të bllokuar rrugët. Është koha për ta zhbllokuar këtë rrugë dhe jo për të bllokuar rrugët e Shqipërisë, nuk është koha për të bllokuar njerëzit që duan të l

Përfundon rikonstruksioni i Parkut të Apolonisë, Rama: Ndërhyrja e parë pas 30 vitesh
  • 2017-04-24

Përfundon rikonstruksioni i Parkut të Apolonisë, Rama: Ndërhyrja e parë pas 30 vitesh

Ka përfunduar rikonstruksioni i Parkut të Apolonisë. I pranishëm në përurimin ishte kryeministri Edi Rama, I cili theksoi se prej vitesh askush nuk u kujtua për Apoloninë. Rama bëri me dije se kjo është vetëm faza e parë, pasi ka edhe një fazë tjetër që ka të bëjë me infrastrukt