Rezultate te kerkimit per termin: +Apolonis

Meta: total 1000 / total_found 1627 / time 0.001 / keyword[0] apolonis / docs[0] 1627 / hits[0] 2725 /
No Pic available
  • 2018-12-05

Debati për Lahutën, Ministria: Nuk jemi shprehur

Ministria e Kulturës përmes një deklarate për shtyp hedh poshtë zëra e bëra publik, sipas të cilëve UNESCO është shprehur se lahuta nuk është shqiptare por serbe. Asnjë vendim nuk është marrë dhe në asnjë rast Komiteti Ndërqeveritar për Ruajtjen e Pasurisë Jomateriale të UNESC

Tirana-Partizani, shifra dhe kuriozitete nga derbi i kryeqytetit
  • 2018-09-28

Tirana-Partizani, shifra dhe kuriozitete nga derbi i kryeqytetit

Askush nuk e kishte menduar që ajo ndeshje e marsit të vitit 1947, e fituar 4-2 nga Partizani, do të shndërrohej në takimin e zemrës për shqiptarët. Në sfidën kur ngjyrat bardheblu dhe ajo e kuqe, do të merrnin më shumë kuptim, në një histori tipike dashurie shqiptare, e ndërthurur m

Turizëm në bunkerët gjermanë; Fermeri i Dermenasit kthehet në ciceron
  • 2018-07-03

Turizëm në bunkerët gjermanë; Fermeri i Dermenasit kthehet në ciceron

Rrugës për në parkun arkeologjik të Apolonisë prej vitesh ndalen ndër të tjerë edhe turistë gjermanë. Ata vizitojnë këtë bunker të ndërtuar gjatë luftës së dytë botërore nga paraardhësit e tyre. 55 vjet pas përfundimit të luftës, rastësia historike i ktheu këta bunkerë që

Nis asfaltimi i rrugës që lidh Fierin me plazhin e Semanit
  • 2018-04-22

Nis asfaltimi i rrugës që lidh Fierin me plazhin e Semanit

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri inspektoi punimet që po kryhen nga gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) për asfaltimin e segmentit rrugor që lidh Fierin me plazhin e Semanit. Kjo rrugë e cila ndodhej në gjendje shumë të amortizuar përdoret në vijimësi edhe nga banor

No Pic available
  • 2018-03-28

Tirana shikon Superioren, 5 gola ndaj Apolonisë

Tirana i largohet akoma më shumë purgatorit duke iu afruar rikthimit mes më të mirëve. Bardheblutë mposhtën me goleadë Apoloninë në Selman Stërnasi duke realizuar 5 herë në portën e fierakve. 17-vjeçari Ernest Muçi autor i dy golave ishte protagonist i këtij suksesi për kryeqytetas

No Pic available
  • 2017-12-04

Bashkimi Evropian hap thesin, miliona euro projekte në Shqipëri

  Rruga drejt Bashkimit Europian nuk është vetëm lufta ndaj krimit dhe korrupsionitpike se pari, do të duhet te sillemi dhe ti trajtojmë të tjerët si të tillë. Dhe kjo nis që nga sportelet e shtetit, që duhet të ofrojnë standarde evropianë. Bashkimi Evropian ka investuar miliona euro

Të mëdhatë kualifikohen në Kupë
  • 2017-09-27

Të mëdhatë kualifikohen në Kupë

Asnjë surprizë në ndeshjet e kthimit të turit të parë të Kupës së Shqipërisë, ku skuadrat e mëdha bënë detyrën duke prerë biletën për fazën tjetër. Kukësi që kishte pësuar humbje ndaj Egnatias përmbysi gjithçka në sfidën e luajtur në  Pezë Helmës, duke fituar thellë