Rezultate te kerkimit per termin: +Apple

Meta: total 1000 / total_found 1549 / time 0.001 / keyword[0] apple / docs[0] 1549 / hits[0] 3916 /
Alarmi i fruthit në Nju Jork, shpallet emergjenca shëndetësore
  • 2019-04-10

Alarmi i fruthit në Nju Jork, shpallet emergjenca shëndetësore

Kryebashkiaku i Nju Jorkut, Bill de Blasio, shpalli gjendje të jashtëzakonshme shëndetësore në të gjithë qytetin për shkak të epidemisë së fruthit që u përhap në Bruklin. Qytetari i parë i “Big Apple” më pas urdhëroi vaksinimin e detyrueshëm në katër zona më të rrez

Nga Luciferi te Mesia, emrat më të çuditshëm të 2018-ës
  • 2019-03-23

Nga Luciferi te Mesia, emrat më të çuditshëm të 2018-ës

Zyra e regjistrit skocez është ajo që merret me numrin më të madh të emrave të pazakontë. Parashikimet për ato që do të jenë më popullorë këtë vit Corbyn, Corbyn-Bleu, Fantastico, Royalty, Murgesha, Piper (një nga personazhet e Avengers), Luciferi dhe Mesia. Këto janë disa nga emr

SHBA, ekspertët: Nju Jorku po shkon drejt falimentimit
  • 2019-03-10

SHBA, ekspertët: Nju Jorku po shkon drejt falimentimit

Nju Jork po i afrohet rrezikut të shkatërrimit financiar. Dhe për herë të parë në 40 vjet, spektri i falimentimit kthehet të qëndrojë pezull mbi Big Apple. Është ky alarmi i lëshuar nga ekspertët, sipas të cilave me largimin e kompanive dhe individëve për taksa shumë të larta dhe

11 femrat më të pasura në botën e teknologjisë (Foto)
  • 2019-02-22

11 femrat më të pasura në botën e teknologjisë (Foto)

Në listën e miliardereve që kanë arritur sukses falë industrisë së teknologjisë ka emra shumë të famshëm dhe të tjerë pothuajse të panjohur. Laurene Powell Jobs Edhe në botën e teknologjisë numri i grave miliardere është shumë më i ulët se ai i burrave. Kjo konfirmohet nga rend

No Pic available
  • 2019-01-30

Shpiket pajisja që kthen mendimet në fjali

Shkencëtarët kanë ndërtuar një pajisje që do iu vijë në ndihmë njerëzve që nuk flasin. Krijimi është shpallur si  “ndryshim i jetës” për ata që nuk janë në gjendje të komunikojnë me botë përreth. Sistemi pionier kombinon fuqinë e sintezuesve të të folurit dhe AI

Hetimi, si rrjetet sociale po shtyjnë adoleshentët drejt vetëvrasjes
  • 2019-01-28

Hetimi, si rrjetet sociale po shtyjnë adoleshentët drejt vetëvrasjes

Molly Russell, është vetëvrarë në vitin 2017 vetëm 14-vjeçe Janë 30 familje në Britani të Madhe që akuzojnë Pinterest, Instagram dhe kompani të tjera high tech se kanë bombarduar fëmijët e tyre me përmbajtje vetëlënduese Për rrjetet sociale akuza është shumë e rëndë: marrin

SHBA, del në shitje grataçela-simbol e Nju Jorkut (Foto)
  • 2019-01-11

SHBA, del në shitje grataçela-simbol e Nju Jorkut (Foto)

Ndërtesa Chrysler, rrokaqielli simbol i Nju Jork, është në shitje. Një nga ndërtesat më të bukura të Big Apple, me 77 kate dhe 319 metra të lartë, është vënë në treg nga pronarët, fondi i investimeve të Emirateve të Bashkuara Arabe, Mubadala dhe grupi i pasurive të paluajtshme Ti