Rezultate te kerkimit per termin: +Apr

Meta: total 185 / total_found 185 / time 0.000 / keyword[0] apr / docs[0] 185 / hits[0] 213 /
Ushtria në Rinas, Rama  Metës: Junta marrëzi! Shiko Parisin, Frankfurtin (FOTO)
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas, Rama Metës: Junta marrëzi! Shiko Parisin, Frankfurtin (FOTO)

Kritikët, kryesisht opozitarë që e kanë cilësuar antikushtetues vendosjen e Forcave të Armatosura në Rinas për të rikthyer rendin dhe sigurinë, kanë marrë një përgjigje pikante nga kryeministri Edi Rama në Instagram. Në një kohë, që Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar zyrtarisht in

No Pic available
  • 2019-03-30

Karta e Studentit/ Veliaj: Tirana e ka gati! Ja 40 shërbimet që ofrohen

Bashkia e Tiranës do të jetë e para në rang vendi që do të ketë gati kartën e studentit. I pranishëm në konferencën Studime akademike mbi sjelljen njerëzore, edukim dhe shkenca sociale të Universitetit Mesdhetar, Veliaj dha lajmin e mirë se javën e ardhshme do të bëhet prezantimi i

Muzikë, ushqim i zonës dhe argëtim pafund në Dajti nFest këtë fundjavë
  • 2019-02-06

Muzikë, ushqim i zonës dhe argëtim pafund në Dajti nFest këtë fundjavë

Këtë fundjavë mos planifikoni asgjë, pasi Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës, ka menduar për një nga aktivitetet më të bukura dimërore. E kthyer tashmë në një traditë, Dajti nFest mbledh do të mbledh bashkë këtë të shtunë qytetarë nga e gjithë Shqipër

Veliaj: Ja 40 shërbimet që ofrojmë për studentët
  • 2019-01-31

Veliaj: Ja 40 shërbimet që ofrojmë për studentët

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak, kryebashkiaku Erion Veliaj sqaroi edhe çështjen e kartës së studentëve, ku theksoi se ato aktualisht janë tagër i universiteteve dhe çdo universitet duhet të emetojë kartën e vetë. Veliaj theksoi se karta e studentit ka qenë një kërkesë

No Pic available
  • 2018-12-09

Hej kalamaja e keni parë varkën lodër te Parku i Liqenit? (Foto)

Dikur një ferishte e madhe, së shpejti do jetë një hapësirë rekreative moderne ku fëmijët mund të argëtohen dhe të kalojnë kohën e tyre të lirë. Çdo ditë e më shumë, po merr formë sheshi i ri rekreativ në jug të Parkut të Madh dhe tashmë vogëlushët nuk do kenë më nevojë

Qytetarët i bashkohen nismës dhuro një pemë për ditëlindje
  • 2018-12-04

Qytetarët i bashkohen nismës dhuro një pemë për ditëlindje

Veliaj: Tirana, sukses i njerëzve të thjeshtë, që e duan qytetin; Parku i Liqenit, dikur i zaptuar nga ndërtimet pa leje, sot shijohet nga 1 milionë banorë Prej shumë vitesh, Ilia Duka dhe bashkëshortja e tij, Maria, e kanë kthyer në një traditë të bukur shëtitjen në parkun e Liqenit

Merr formë këndi i dytë më i madh i lojërave në Tiranë (Foto)
  • 2018-11-05

Merr formë këndi i dytë më i madh i lojërave në Tiranë (Foto)

Nga një pirg me plehra që shkaktonte ndotjen jo vetëm të ambientit përreth, por edhe të Liqenit Artificial, pjesa jugore e Parkut të Madh po kthehet në një shesh rekreativ të gjelbëruar e çlodhës. Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit në bashkëpunim me Fondacionin TIKA ka vijuar punën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama