Rezultate te kerkimit per termin: +Arabaia +Saudite

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.708Z

Arabia Saudite vendos marredhenie me Kosoven

Republika e Kosoves dhe Mbreteria e Arabise Saudite kane vendosur marredhenie diplomatike, ka bere te ditur Ministria e puneve te Jashtme te Kosoves.Protokollin per vendosjen e marredhenieve diplomatike e kane nenshkruar i ngarkuari me pune ne ambasaden e Kosoves ne Shtetet e Bashkuara, Avni Spahiu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.019Z

Dilema e xhudistes saudite babai Nese nuk mban percen do terhiqet nga gara

Nëse vajzës së tij nuk do ti lejohet të garojë e mbuluar atëherë ai do e tërheqë nga lojërat olimpike. Kërcënimi vjen nga babai xhudistes nga Arabaia saudite Sharkani, që me anë të nëj interviste telefonike për nj&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.402Z

Akuza për terrorizëm, 4 shtete ndërpresin marrëdheniet me Katarin

Mbi akuzat se Katari po mbështet organizatat terroriste dhe se po nxit destabilitetin në rajon, Arabaia Saudite, Egjipti, Bahreini dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Dohan zyrtare, duke krijuar kështu një situatë kaotike. Kater shtetet fqinje të Kata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.324Z

Liderët arabë vendosin të krijojnë ushtri të përbashkët

Presidenti i Egjiptit, Abdel Fattah al Sisi, ka thënë se liderët arabë janë pajtuar në parim për krijimin e një force të përbashkët ushtarake. Sisi ka thënë sot se kjo është e nevojshme për shkak të “sfidave

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama