Rezultate te kerkimit per termin: +Arabin +Saudite

Meta: total 1000 / total_found 1610 / time 0.001 / keyword[0] arabin / docs[0] 1670 / hits[0] 2194 / keyword[1] saudite / docs[1] 4714 / hits[1] 9013 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Përballja Shullazi-Beqja: Ja emrat e njohur që dolën

Ballafaqimi i Emiljano Shullazit me dëshmitarin e mbrojtur Ylvi Beqja dhe debatet mes tyre, nxjerrin emrat e zyrtarëve dhe politikanëve me të cilët janë takuar. Ata treguan për takimet me ministra, gjyqtarë, drejtues hipoteke apo zyrtarë të lartë të administratës e deri te persona me pr

No Pic available
  • 2017-06-21

Shullazi befason në gjyq: Ja kush e dërgoi Topallin në Arabi

Seanca e ballafaqimit mes Emiljano Shullazit dhe Ylvi Beqajt, i cilësuar si dëshmitari kyç për zbardhjen e kalimit të 20% të ish-hotel Vollgës në portofolin e Emiljana Shullazit, i ka befasuar të gjithë. Ylvi e Shullazi nga deklaratat e bëra në sallën e gjyqit treguan se njiheshin mjaft

No Pic available
  • 2017-06-21

Surpriza e pazakontë në Arabinë Saudite, 31 vjeçari emërohet pasardhës i mbretit

Mbreti Salman i Arabisë Saudite bëri djalin e tij, 31 vjeçar si pasardhës në fron, duke thyer rregullat e Mbretërisë. Arabia Saudite kërkon rimëkëmbje radikale të ekonomisë së saj të varur nga nafta, ndërsa përballet me tensione në rritje me rivalin rajonal të saj, Iranin. Edhe pse

No Pic available
  • 2017-06-18

Negociata Arabi Saudite-Izrael. A po vjen fundi i konfliktit në Palestinë?

Arabia Saudite dhe Izraeli po negociojnë vendosjen e lidhjeve ekonomike midis tyre, raportoi Times të shtunën. E përditshmja britanike citon burime arabe dhe amerikane, të cilat thonë se dy armiqtë më të vendosur të Iranit do të fillonin me lejimin e bizneseve izraelite në Gjirin Persik

No Pic available
  • 2017-06-14

Pse Arabia Saudite kërkon të izolojë Katarin?

Rami Khouri* Kam ndjekur nga afër, madje duke lexuar dhjetëra analiza të autorëve arabë dhe jo-arabë, tensionet e reja të shkaktuara nga presioni që vendet e ndryshme janë duke ushtruar ndaj Katarit, me iniciativën e Arabisë Saudite. Ndër masat e vëna në veprim, janë ndërprerja e mar

No Pic available
  • 2017-06-11

Bllokimi i Katarit, Irani dërgon pesë avionë me ushqime

Irani dërgoi pesë aeroplanë me ushqime në Katar, shtetin arab që po vuan nga mungesat për shkak të një bllokade rajonale. Një numër vendesh, përfshirë rivalen e Iranit, Arabinë Saudite, kanë ndërprerë lidhjet me Katarin javën e kaluar, duke e akuzuar për financim të terrorizmit. D

Turqia, Erdogan: Nuk do ta lëmë të izoluar Katarin
  • 2017-06-10

Turqia, Erdogan: Nuk do ta lëmë të izoluar Katarin

Presidenti turk Rcep Tayip Erdogan ka ritheksuar mbështetjen e tij ndaj Katarit, pasi Arabia Saudite së bashku me vendet e tjera të Gjirit Persik, kanë ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Dohan, duke e akuzuar se mbështet terrorizmin. Erdogan ka njoftuar që Turqia do të dërgojë ushqim