Rezultate te kerkimit per termin: +Arabis +Saudite

Total: 489
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.841Z

Krasniqi priti delegacionin e Arabisë Saudite

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, priti sot një delegacion të Asamblesë Konsultative të Arabisë Saudite, i përfaqësuar ngaKomisioni Parlamentar i Miqësisë, Arabi Saudite-Kosovë, kryesuar nga dr. Abdulla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.462Z

Ambasadori i Arabisë Saudite çek në ndihmë të shoqatës së jetimëve shqiptarë

TIRANË-Ambasadori i Mbretërisë së Arabisë Saudite në Republikën e Shqipërisë, Abdullah AL-Abdulkarim, i dhuroi sot në emër të Qeverisë së tij, një Çek me vlerën 40. 678,52 Euro Shoqatës Kombëtare të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.119Z

Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite: Nuk jemi në luftë me Iranin

Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, princi Saud al-Faisal tha të dielën se vendi i tij nuk ishte në luftë me Iranin, duke i bërë thirrje Teheranit zyrtar të ndalë mbështetjen për grupin e Husi në Jemen. Raporton Anadolu AGnecy (AA).

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.803Z

Britani, vret shërbëtorin, burg për jetë Princit të Arabisë Saudite

Princi, Saud bin Abdulaziz bin Nasir, një nga nipat e Abdullahut mbretit të Arabisë Saudite, u burgos në vitin 2010 për vrasjen e Bandar Abdullah Abdulaziz në një hotel të Londrës.Bandar Abdullah Abdulaziz, kishte pësuar dëmtime të rën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.136Z

Kerry kërkon qetësi në mes të Iranit dhe Arabisë Saudite

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, i ka telefonuar sot ministrat e jashtëm të Arabisë Saudite dhe Iranit, me qëllim të qetësimit të situatës pas prishjes dramatike të raporteve në mes të Teheranit dhe Riyadhit. Teksa kanë folur n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.172Z

Arabia Saudite mbështet Kosovën për shtimin e njohjeve

Në ditën e dytë të qëndrimit të tij në Mbretërinë e Arabisë Saudite, ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, është takuar me ministrin e Jashtëm të Arabisë Saudite, Princin Saud Al-Faisal.   Duke e falënderuar homo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.496Z

Meta pret ambasadorin e Arabise Saudite

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti të enjten ambasadorin e Arabisë Saudite në Shqipëri, Abdullah Abdulaziz Al-Abdulkarim. Kryetari i Kuvendit Meta shprehu angazhimin e tij për forcimin e bashkëpunimit me Shqipërisë dhe Arabisë Saudite duke the

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama