Rezultate te kerkimit per termin: +Arabise +Saudite

Total: 282
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.142Z

Tension mes Arabise Saudite dhe Iranit

0 brbr SSSAbrASS brbrTensioni ne Gjirin Persik eshte i larte pas nderprerjes se marredhenieve diplomatike mes Arabise Saudite dhe Iranit Riadi zyrtar u la vetem dy dite kohe diplomateve iraniane te largohen nga vendi Autoritetet saudite vendosen gjithashtu edhe te nderpresin te gjitha fluturimet me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.215Z

Topi: Shqiperia mbeshtet investimet e Arabise Saudite

Presidenti i Republikes, Bamir Topi priti dje Ambasadorin e Mbreterise se Arabise Saudite, Abdullah Abdulaziz al-Abdulkarim, me rastin e paraqitjes se Letrave Kredenciale. Ne kete takim bashkebiseduesit vleresuan marredheniet e mira qe ekzistojne mes Shqiperise dhe Arabise Saudite dhe shprehen besim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.017Z

Nderron jete Mbreti i Arabise Saudite

0 brbr brbrMbreti i Arabise Saudite Abdullah bin Abdulaziz ka nderruar jetebrbr brbrAi e ushtronte kete d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.380Z

Berisha homazhe per princin e Arabise Saudite

Kryeministri Sali Berisha zhvilloi diten e djeshme ne mesdite homazhe ne ambasaden e Mbreterise se Arabise Saudite ne Tirane ne nderim te Princit te Kurores se Arabise Saudite Sultan Bin Abdul-Aziz Al Saud i cili nda nga jeta pak dite me pare ne moshen 81 vjecare. Sultan Bin Abdul-Aziz Al Saud mbant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.112Z

Kryeparlamentari i Arabise Saudite ne Tirane

Vizita Te henen mberrin ne Tirane kryetari i Parlamentit te Arabise Saudite Abdullah bin Muhamed bin Ibrahim Al-Al Sheikh. Ftesa per kreun e Parlamentit te Arabise Saudite eshte bere nga Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli dhe delegacioni do te zhvilloje gjithashtu edhe takime te nivelit te larte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.103Z

Vdes Mbreti i Arabise Saudite

e Premte 23 Janar 20151002 am p classwp-caption-textMbreti AbdullahSSSAbrASSVdes ne moshen 90-vjecare Mbreti i Arabise Saudite Lajmin e njoftoi televizioni shteteror i Arabise Saudite duke thene se Mbreti Abdullah ka vdekur pas dhjete vjetesh te qendrimit ne poziten e mbretitSSS

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.167Z

Topalli pret homologun e Arabise Saudite Thellojme bashkepunimin

TIRAN- Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka pritur sot ne nje takim ne kryesine e Kuvendit kryeparlamentarin e Arabise Saudite Abdullah Bin Muhamed Bin Al Al Sheik. Pas takimit ata dhene nje deklarate te perbashket per mediat ku theksuan domosdoshmerine e thelllimit te bashkepunimit mes dy vend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama