Rezultate te kerkimit per termin: +Arapi

Meta: total 1000 / total_found 3317 / time 0.001 / keyword[0] arapi / docs[0] 3317 / hits[0] 5015 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Prostituta çon në pranga bosin shqiptar të prostitucionit në Milano

Guximi i një prostitute duke bashkëpunuar me policinë italiane ka çuar në pranga dy shqiptarë, të cilët kishin ngritur një unazë të madhe prostitucioni rreth rrugës Monte Rosa në Milano. Përveç se tejet të dhunshëm, shqiptarët ishin shumë dinakë duke u shpëtuar forcave të rendi

Rritet kreditimi i fermerëve shqiptarë, Fed  Invest mbulon 40 % të fshatrave në vend
  • 2017-06-08

Rritet kreditimi i fermerëve shqiptarë, Fed Invest mbulon 40 % të fshatrave në vend

Rreth 150 mijë kredi bujqësore janë dhënë në 25 vitet e fundit nga Fed Invest për fermerët shqiptarë. Ky institucion financon aktivitetet bujqësore dhe blegtorale të banorëve të fshatit duke iu ardhur në ndihmë atyre për të zgjeruar fermat apo vreshtat e ngritura. Aktualisht janë m

No Pic available
  • 2017-06-01

EMRAT/ Ja kandidatët për deputetë që mund të fitojnë në Tiranë

Në bazë të sondazhit të Ora News dhe IPR Marketing, këta janë deputetët që mund të fitojnë mandatin në zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit në Qarkun e Tiranës. Kandidatët ePS: Qarku Tiranë Elona Gjebrea Besnik Bare Oljta Xhacka Blerian Gjylameti Pandeli Majko Saimir Tahiri Vasi

Dyshime mbi autorësinë: Motra Tone nuk është pikturë e Kolë Idromenos?!
  • 2017-06-01

Dyshime mbi autorësinë: Motra Tone nuk është pikturë e Kolë Idromenos?!

Nga Fatmira Nikolli Piktura Motra Tone e realizuar në vitin 1883 nuk është e Kolë Idromenos! Është studiuesi, piktori e restauratori Mustafa Arapi, që ka arritur në këtë përfundim, të cilin e bën publik dhe është i gatshëm të japë edhe argumente. E njohur si piktura e parë realist

Tahiri-Veliaj: PD ngriti çadrën për mbrojtur veten dhe gjyqtarët e korruptuar
  • 2017-05-31

Tahiri-Veliaj: PD ngriti çadrën për mbrojtur veten dhe gjyqtarët e korruptuar

Kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës Saimir Tahiri dhe Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj prezantuan kandidatët për deputetë në Petrelë, Xhemal Qefalia dhe Azbi Arapi. Tahiri tha gjatë takimit me banorët e zonës se makinë me dy timonë nuk mund të ketë, e për këtë duhet që në d

No Pic available
  • 2017-05-31

Kandidatët për deputetë që mund të fitojnë në Tiranë

Në bazë të sondazhit të Ora News dhe IPR Marketing, këta janë deputetët që mund të fitojnë mandatin në zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit në Qarkun e Tiranës. Kandidatët ePS: Qarku Tiranë Elona Gjebrea Besnik Bare Oljta Xhacka Blerian Gjylameti Pandeli Majko Saimir Tahiri Vasi

No Pic available
  • 2017-05-29

I vranë burrin, Vjollca Arapi: Jurgen Kurti më tha; Ta vramë!

Bashkëshortja e 60 vjeçarit Agim Arapi që u vra pas një konflikti në dyqanin e tij në Durrës i apelon prokurorisë të zbardhë sa më shpejt ngjarjen. Vjollca Arapi shkon edhe më tej ku deklaron se prokuroria nuk po i merr në shqyrtim provat filmike të fiksuara nga bizneset përreth. Kame