Rezultate te kerkimit per termin: +Arban +Abrashi

Meta: total 492 / total_found 492 / time 0.000 / keyword[0] arban / docs[0] 1001 / hits[0] 1266 / keyword[1] abrashi / docs[1] 1211 / hits[1] 2186 /
No Pic available
  • 2017-08-26

Kryesia e AKR-së nominon Pacollin për kryetar të komunës së Prishtinës

Kryesia e AKR-së ka propozuar Behgjet Pacollin si kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Në një lidhje telefonike për Ora News, nënkryetarja e kësaj partie, Albena Reshitaj konfirmoi lajmin ndërsa tha se edhe qytetarët e Kosovës e kishin kërkuar kandidimin e tij. Ndërkohë, p

No Pic available
  • 2017-08-25

Mustafa: Po shikojmë mundësitë e harmonizimit të programit me Vetëvendosjen

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka bërë të ditur se sot ka pasur një takim në mes të nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri dhe deputetit Albin Kurti, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje (VV).  Ai kështu njoftoi pas prezantimit të kandidatit të LDK-s

No Pic available
  • 2017-03-17

Ekonomitë e vogla të rajonit dhe sfida integrimit në BE

“Për të rifilluar afrimin me BE, ekonomitë e Ballkanit Perëndimor duhet të shohin përtej kufijve të tyre dhe ekonomive të vogla kombëtare”, tha sot në Sarajeve Goran Svilanoviç, sekretari përgjithshëm i KBR në hapje të takimit të donatorëve për rajonin. Takimi shërben

No Pic available
  • 2017-03-16

Svilanoviç: Integrimi ekonomik rajonal ndihmon ekonomitë e çdo vendi

“Për të rifilluar afrimin me BE, ekonomitë e  Ballkanit Perëndimor  duhet të shohin përtej kufijve të tyre dhe ekonomive të vogla kombëtare,” tha në Sarajevë, Sekretari Përgjithshëm i KBR, Goran Svilanoviç, në hapje të takimit të donatorëve për rajonin duke s

No Pic available
  • 2017-03-12

Refuzojnë punën, duan ndihmë sociale

Pavarësisht shkallës së lartë të papunësisë dhe ankesave të vazhdueshme të qytetarëve, se nuk ka vende të lira të punës, në sektorë të caktuar në disa komuna të Kosovës, ka punë, por nuk ka të interesuar që të punojnë, thonë afaristë nga Kosova dhe zyrtarë të Qeverisë. P

No Pic available
  • 2017-01-22

Kosova dhe Serbia ulin tensionet në Bruksel

Serbia dhe Kosova do të përfaqësohen me nivelin më të lartë politik në takimin e së martës në Bruksel. Në raundin e bisedimeve me ndërmjetësimin e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të jenë presidentët dhe kryeministrat e dy vendeve. Takimi vjen

No Pic available
  • 2016-11-07

Reciprocitet me Serbinë, edhe në arrestime

Institucionet shtetërore të Kosovës do duhet të shqyrtojnë mundësinë për masa të reciprociteti ndaj shtetit serb, në aspektin e arrestimeve të qytetarëve. Kjo duhet menduar, pasi që arrestimet e shtetasve kosovarë nga Serbia janë intensifikuar në muajt e fundit. Anëtari i Komisionit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama