Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Ahmetaj

Total: 3644
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.343Z

Arben Ahmetaj: Pranvera la pas krizën ekonomike

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj bëri një panoramë pozitive të situatës ekonomike dhe financiare në vend. Ai foli për rritje të konsumit, kreditimit dhe punësimit dhe e quajti këtë pranverë si pranvera që la pas krizën ekonomike. Sipas Ahmetajt, konsumi është rritur me 1.2 për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.720Z

Arben Ahmetaj, opozitës: Pushteti nuk merret në tavolinë

Arben Ahmetaj ministri i Financave iu bashkua me nënshkrimin e tij firmave në peticionin e shoqërisë civile për vetingun. Duke e konsideruar reformën e drejtësisë, kyce për sipërmarrësit dhe investitorët, Ahmetaj tha se askusht nuk mund të rrezikojë me investime nëse nuk ka garanci ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.388Z

Arben Ahmetaj: Rritja ekonomike 2.96%, mbi mesataren e rajonit

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka zhvilluar këtë të martë një bashkëbisedim me gazetarët në lidhje me performancën e ekonomisë në 8 muajt e vitit. Rritja ekonomike në tremujorin e parë të vitit ka qenë 2.96 për qind. Jemi mbi mesataren e rajonit, ka thënë Ahmetaj, sipas të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.671Z

Arben Ahmetaj njofton rritjen e pagave me 10% për punonjësit e administratës

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, njoftoi se sot hyn në fuqi rritja e pagave për ata që punojnë në administratë, arsim apo shëndetësi. Sot, rritja 10% e pagës në administratë është një realitet. Është rritur paga me 10% për punonjësit e administratës publike, nëpunësit d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.074Z

Kur Arben Ahmetaj vidhte impulse nga Telecom

Jamarbër Malltezi, ndërsa ka publikuar një mesazh për Klodian Zoton, njeriun misterioz të incineratorëve, ka thënë se ai do të tregojë qartë vjedhjen prej dhjetëra miliona eurosh në lidhje me incineratorin e Elbasanit dhe të Fierit. Në mesazhin e publikuar nga Jamarbër Malltezi vihet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.301Z

Arben Ahmetaj flet nga spitali: Ja pse ndodhi aksidenti

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, pasditen e sotme është përfshirë në një aksident në Maqedoni ku ka mbetur i lënduar. Në një prononcim për Panorama, Amhetaj bën të ditur se është në gjendet të mirë shëndetësore dhe është i shtruar në spital. Sipas tij, aksidenti ka ardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.730Z

Projekt Buxheti 2017/ Arben Ahmetaj: Ky është buxheti i qytetarit shqiptar

Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka prezantuar sot para deputetëve të Komisionit Parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, Projekt Buxhetin e vitit 2017, që sikurse e theksoi ai, është buxheti i konsolidimit të rritjes ekonomike, financimit të reformave, uljes së borxhit dhe rritjes s�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama