Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Ahmetajn

Meta: total 148 / total_found 148 / time 0.000 / keyword[0] arben / docs[0] 34383 / hits[0] 56321 / keyword[1] ahmetajn / docs[1] 271 / hits[1] 325 /
Do e helmoja me kafe, dalin pamjet që sqarojnë takimin Salianji-Ahmetaj (FOTO)
  • 2019-02-13

Do e helmoja me kafe, dalin pamjet që sqarojnë takimin Salianji-Ahmetaj (FOTO)

Nuk do pyes se çfarë dyshimesh ngjall? Po bënim komplot kundër PD apo E kisha ftuar zotin Salianjin për kafe që ta helmoja, i kam hedhur edhe helm në kafe por më rezulton që nuk e ka kapur helmi. Kështu deklaronte dje në studion e News 24, ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj teksa kome

Drejtorët e shkarkuar nga Balluku, PD: E kanë vendin në burg
  • 2019-01-22

Drejtorët e shkarkuar nga Balluku, PD: E kanë vendin në burg

Në kulmin e shkarkimeve të disa drejtorëve në varësi të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjetikës, Partia Demokratike ka deklaruar se kjo valë largimesh janë pjesë e kalbëzimit të pushtetit. Shkarkimi i drejtorëve hajdutë të Edi Ramës është i pamjaftueshëm dhe një përpje

Do hap librin e përgjimeve të Ramës në Shijak, kush e kërcënoi Fatmir Xhafajn?
  • 2019-01-21

Do hap librin e përgjimeve të Ramës në Shijak, kush e kërcënoi Fatmir Xhafajn?

Sesionin e ri parlamentar, opozita e ka nisur me fjalën e kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, e cila që në nisje të fjalës së saj ka sulmuar kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi dhe qeverinë lidhur me çështjen e negociatave për anëtarësimin në BE. Kryemadhi argumentoi se negociatat mbahen pen

No Pic available
  • 2019-01-15

Plas sherri në PS-në e Kavajës, Elvis Rroshi rreh ish-ministrin e Ramës

Pasi zbuloi i pari dorëzimin e Klement Balilit në polici, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një tjetër postim të bujshëm në rrjetin social Facebook, duke njoftuar se në Kavajë është rrahur ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj. Sipas Berishës, kreu i PS-së në Kavajë, Gent Daja

PD: 4 pyetje që duhet tu japë përgjigje Rama dhe Veliaj
  • 2018-12-19

PD: 4 pyetje që duhet tu japë përgjigje Rama dhe Veliaj

Partia Demokratike ka reaguar sërish për çështjen e dytë të Unazës së Re ku maxhoranca akuzohet se ka ndryshuar planin urbanistik për të favorizuar një plan ndërtimi të Edmond Begos. PD i quan qesharakë kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj dhe ministrin e Financave Arben Ahmetaj të cil

Taksë pagave deri në 100 mijë lekë? Braçe kundërshton ashpër Ahmetajn
  • 2018-11-13

Taksë pagave deri në 100 mijë lekë? Braçe kundërshton ashpër Ahmetajn

Një krisje aspak pozitive mund të quhet përplasja e fundit brenda mazhorancës mes ministrit të Financave Arben Ahmetaj dhe kryetarit të Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe. Teksa Ahmetaj ka propozuar taksimin e pagave të ulëta nën pragun 30 mijë lekë deri në 10 mijë lekë, Braçe

No Pic available
  • 2018-10-19

SHPIFJA MUNDET VETËM DUKE E IZOLUAR

Nga Astrit PATOZI (Ose nje sugjerim modest për gazetarët e shqetësuar nga debati që ka sajuar Edi Rama) Nuk e kam zakon të jap këshilla, por një sugjerim do t’ua jepja, po të ma pranonin, gazetarëve të shqetësuar nga e ashtuquajtura paketë “antishpifje” e kryeministrit.