Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Cejku

Total: 29
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.249Z

Ambasadori Cejku viziton klandestinet ne spital

Ambasadori shqiptar ne Maqedoni, Arben Cejku, ka vizituar ne spital dy klandestinet e bllokuar nga debora ne token e vendit fqinje. Pasi u shpetuan mengjesin e sotem, dy te rnjte u shtruan ne spitalin e Dibres se Madhe ku u vizituan nga numri nje i diplomacise shqiptare ne Shkup. Cejku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.780Z

Cejku: Raportet Prishtine-Shkup, faktor stabiliteti

Ambasadori i Republikes se Shqiperise ne Maqedoni, Arben Cejku ka deklaruar se vendosja e marredhenieve diplomatike ne nivel ambasadash ndermjet Maqedonise dhe Kosoves i kontribuon stabilitetit dhe paqes ne rajon. “Vete pavaresia perforcoi stabilitetin e Kosoves. Nderkohe qe marredh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.553Z

Ambasadori Cejku: Marrëdhëniet ShqipëriMaqedoni shembull për rajonin

Avancimi i bashkëpunimit ndërfqinjësor, ndihma për avancimin e implementimit të Marëveshjes së Ohrit, dhe ndihma për anëtarësimin sa më të shpejtë të Maqedonisë në NATO janë fushat kryesore, në të cilat angazhohet Ambasada e Shqipërisë në Maqedoni. Ambasadori i Shqipërisë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.222Z

Cejku për protestat: KiE të dërgojë mision vëzhgues në Shkup për çështjet e drejtësisë

MAQEDONI-Ish ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni, Arben Cejku sugjeron se në Maqedoni ka ardhur koha që të dërgohet një mision i Këshillit të Europës për të vëzhguar çështjen e drejtësisë në këtë vend. Duke folur për emisionin “Diplomaticus” të gazetarit Erion Ka�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.257Z

Diplomacia maqedonase reagon ndaj ambasadorit shqiptar Transmetuar me 05.10.2011 1811 Shkup 5 tetor 2011 NOA - Deklaratat e ambasadorit te Shqiperise ne Shkup Arben Cejku kane nxitur reagimin sot te Ministrise se Jashtme

Shkup 5 tetor 2011 NOA - Deklaratat e ambasadorit te Shqiperise ne Shkup Arben Cejku kane nxitur reagimin sot te Ministrise se Jashtme te Maqedonise. Lajmi behet i ditur nga agjencia maqedonase e lajmeve INA. Thekset e tilla ne publik jane ne kundershtim te plote me frymen e deshiruar te bashkepuni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.498Z

Deklaratat për tekstet, ambasadori shqiptar jep shpjegime në MJ maqedonase

Arben Çejku Ambasadori i Shqipërisë në Shkup, Arben Çejku, do të japë sot shpjegime në Ministrinë e Jashtme maqedonase në lidhje me deklaratën e tij të fundit mbi tekstet shkollore në këtë vend. Disa ditë më parë, Çejku shprehu shqetësimin e tij në lidhje me tekstet shkollore n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.058Z

Kriza në Kosovë, Arben Çejku: Komplekse, por barra e fajit mbi qeverinë

Diplomati, Arben Çejku pret që Sekretari Amerikan i Shtetit të japë në Kosovë mesazhe të forta të cilat mund të ndryshojnë qëndrimet e politikës përballë krizës që ka përfshirë vendin. Çejku: Një takim që besoj do të jetë shumë i rëndësishëm për të deleguar mesazhe dhe n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama