Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Ibro

Meta: total 119 / total_found 119 / time 0.001 / keyword[0] arben / docs[0] 34383 / hits[0] 56321 / keyword[1] ibro / docs[1] 325 / hits[1] 439 /
Protesta e 16 shkurtit, gazeta Shqip zbardh planin e organizimit
  • 2019-01-25

Protesta e 16 shkurtit, gazeta Shqip zbardh planin e organizimit

Gazeta “Shqip” ka zbardhur planin e opozitës për nisjen e përgatitjeve të protestës kombëtare të 16 shkurtit, e cila parashikon të japë një sinjal të fortë kundër qeverisë së kryeministrit Rama, ku qëllimi final është rrëzimi i tij nga pushteti. Për të arritur këtë

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen
  • 2019-01-19

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen

Sot në orën 11:00 anëtarët e Këshillit Kombëtar janë thirrur për të votuar për funksionarët që do të drejtojnë Partinë Demokratike në 4 vitet e ardhshme. Në rendin e ditës ka dy çështje shumë të rëndësishme, së pari zgjedhjen e kryesisë se re të Partisë Demokratike, por

Këshilli Kombëtar, Basha rikthen Nishanin në PD (EMRAT)
  • 2019-01-18

Këshilli Kombëtar, Basha rikthen Nishanin në PD (EMRAT)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar emrat e propozuar nga ai për Këshillin Kombëtar të PD-së. Basha ka vendosur të rikthejë në PD ish-presidentin e Republikës, Bujar Nishani duke e propozuar si kryetar të Këshillit Kombëtar të PD. Kandidatët për anëtarë të kryesi

PD kërkon tradhtarët në parti 9 muaj para zgjedhjeve lokale
  • 2018-09-27

PD kërkon tradhtarët në parti 9 muaj para zgjedhjeve lokale

Nëntë muaj para zgjedhjeve lokale partia më e madhe në opozitë ka nisur përgatitjet për betejën elektorale. Kryetari i Partisë Demokratike ka urdhëruar nisjen e zgjedhjeve në nivelin bazik të partisë, seksione dhe grup seksione. Në udhëzimin e krye-demokratit bie në sy porosia për

PS prezanton listën e kandidatëve për deputetë. Ja të gjithë emrat sipas qarqeve
  • 2017-04-29

PS prezanton listën e kandidatëve për deputetë. Ja të gjithë emrat sipas qarqeve

Ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli në përfundim të mbledhjes së kryesisë së PS ka prezantuar listën me kandidatët për deputetë të PS në qarkun e Kukësit. Lista përbëhet nga 4 kandidatë dhe kryesohet nga Mimi Kodheli, e ndjekur nga Safet Gjici, Valbona Tahiraj Doçi, mjeke dhe Agron G

No Pic available
  • 2016-09-14

Humbja në Dibër, Lulzim Basha gati katarsisin në PD: Ja kush janë përgjegjësit e disfatës

Ndonëse kryetari i opozitës Lulzim Basha nuk e njohu verdiktin e dibranëve, duke i akuzuar këta të fundit si të shitur, të blerë dhe pa dinjitet, Partia Demokratike do të bëjë një analizë të disfatës dramatike në zgjedhjet e 11 shtatorit. Burime për gazetën Shqiptarja.com bënë me

188 intelektuale nga Shqiperia i thone Jo bashkesise se komunave serbe
  • 2015-12-14

188 intelektuale nga Shqiperia i thone Jo bashkesise se komunave serbe

Transmetuar me 13122015 - 2010 Plot 188 nenshkrues intelektuale pedagoge artiste e studente nga Shqiperia kane nenshkruar peticionin per te kundershtuar Marreveshjen e Kosoves me Serbine per krijimin e Bashkesise se Komunave me sh