Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Imami

Total: 3842
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.897Z

Moisiu: Arben Imami përbën rrezik

Ish-presidenti i Republikës, Alfred Moisiu paralajmëron se bllokimi i kontrollit parlamentar nga Ministria e Mbrojtjes mund te kthehet ne një rrezik serioz për shoqërinë. Në një intervistë për Vizion Plus, zoti Moisiu, që për shkak të postit të kreut të shtetit ka mbajt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.136Z

PS: Arben Imami, puç institucional ndaj presidentit Topi

Share Deputeti socialist, Piro Lutaj, ka kërkuar nga ana e ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami, të anulojë urdhrin për emërimin e Komandantit të ri të Flotës, pasi ka vepruar në kundërshtim me Kushtetutën. Sipas tij, Imami ka kryer një puç institucional ndaj pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.445Z

Arben Imami: Konflikti me presidentin Topi ishte keqkuptim

Share Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, ka thënë se konflikti i krijuar me presidentin Topi, mbi emërimin e komandantit të flotës, ka qenë thjesht një keqkuptim. Ai ka thënë se emërimi I kryer nga ana e tij, nuk ka qenë tjetërsim kompetencash. Duke folur për ABC

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.730Z

Arben Imami, skandal me tenderin e uniformave

Një ndër tenderët më të dyshimtë që ka çelur Ministria e Mbrojtjes, drejtuar nga Arben Imami, është ai për blerjen e uniformave që duhet të veshë ushtria shqiptare edhe për 100-vjetorin e Pavarësisë. Tenderi jo vetëm ka dështuar 2 herë brenda muajit, por është i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.913Z

Arben Imami, misteret e tregtisë së armëve përmes Serbisë

Share Nga Artur Satka Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, ka lënë pa sqaruar pjesën më të errët të tregtisë së armëve të Shqipërisë, duke përdorur Serbinë. Dërgesa armësh në drejtim të Libisë, Libanit, por dhe Jemenit, janë bërë kryesisht duke përdoru S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.987Z

Grusht shteti nga Arben Imami?

Nga Bledi Mane- Public Enemy   1./ Dje, të mërkurën e parë të 2013-s, kundroja i vëmendshëm herë internetin e herë ekranin e televizorit. Pas mesdite, lajmet që vinin nga Stambolli dhe Kajro kishin brenda veç informimit edhe një lloj sadisfaksioni. Ta ndjekësh kaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.525Z

Arben Imami sot ne Shkuptakon homologun maqedonas

SHKUP- Ministri i mbrojtjes i Shqiperise Arben Imami sot do te qendroje per vizite zyrtare ne Maqedoni. Ministri Imami do te zhvilloje takime me homologun e tij Fatmir Besimi si dhe zevendeskryeministrin Musa Xhaferi. Ne agjenden e vizites eshte parapare edhe takimi me deputetet e Komisionit per mb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama