Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Kraja

Meta: total 466 / total_found 466 / time 0.001 / keyword[0] arben / docs[0] 34383 / hits[0] 56321 / keyword[1] kraja / docs[1] 2006 / hits[1] 3667 /
Pasi mposhti Arta Markun, ish-prokurori i Tahirit kandidon për SPAK
  • 2019-02-05

Pasi mposhti Arta Markun, ish-prokurori i Tahirit kandidon për SPAK

Ai ishte një nga figurat e organit të akuzës që hyri në Luftë të Ftohtë me kryeprokuroren Arta Marku, e cila i hoqi të drejtën për të vazhduar hetimet e çështjes Tahiri kur drejtonte Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Por, Besim Hajdarmataj pasi fitoi më 21 janar nga votimi i KLP-së

Dy ditë larg ngritjes së FBI-së shqiptare, kandidon një tjetër prokuror (EMRI)
  • 2019-02-04

Dy ditë larg ngritjes së FBI-së shqiptare, kandidon një tjetër prokuror (EMRI)

Kreu i KLP-së, Gent Ibrahimi ka dhënë garanci se Prokuroria Speciale Antikorrupsion (SPAK) do të jetë konstituar si institucion i ri në kuadër të reformës në drejtësi, brenda qershorit të 2019-ës, duke i hapur kështu rrugë zhveshjes së politikës për të zbuluar abuzuesit, të korru

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

Zbardhet lista e emrave për KED. Shorti, më 1-5 dhjetor
  • 2018-11-19

Zbardhet lista e emrave për KED. Shorti, më 1-5 dhjetor

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka tanimë në tryezën e tij të punës listën e kandidatëve të propozuar për të qenë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Sipas përcaktimeve në ligjin 115/2016 Për organet qeverisëse të sistemit të drejtësisë, brenda datës 15 n

VERË E NXEHTË NË BALLKAN
  • 2018-08-15

VERË E NXEHTË NË BALLKAN

Vera është e nxehtë në Ballkan. Edhe politika është nxehur. Presidenti Thaçi flet për korrigjime kufijsh dhe ia bën këtë të ditur shqiptarëve në një intervistë për një agjenci të huaj lajmesh. Kush e morri vesh e morri vesh të përkthyer. Ky qe vetëm fillimi, më pas ai doli shu

Veliaj: Deri në 22 prill do të mbjellim 122 mijë pemë
  • 2018-04-14

Veliaj: Deri në 22 prill do të mbjellim 122 mijë pemë

Kushdo që ka dëshirë të bëhet pjesë e fushatës së mbjelljes së pemëve në Tiranë, ka edhe një javë kohë për tiu bashkua revolucionit të gjelbër. Në 22 Prill, në Ditën e Tokës, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është shprehur se numri i pemëve të mbjella në kr

Lista, 36 gjyqtarë e prokurorë në sitën e Vettingut
  • 2018-01-16

Lista, 36 gjyqtarë e prokurorë në sitën e Vettingut

36 gjyqtarë e prokurorë, mes të cilëve edhe drejtues gjykatash e prokurorish, do ti nënshtrohen procesit të vettingut, pas shortit të hedhur së fundmi në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Lista e gjyqtarëve dhe prokurorëve që do ti nënshtrohen vettingut: Enton Dhimitri Gjykata e A