Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Ndoka

Meta: total 1000 / total_found 1277 / time 0.002 / keyword[0] arben / docs[0] 34383 / hits[0] 56321 / keyword[1] ndoka / docs[1] 5705 / hits[1] 12522 /
Iu sekuestruan pronat, flet Arben Ndoka: Nuk e di ku janë?!
  • 2019-04-11

Iu sekuestruan pronat, flet Arben Ndoka: Nuk e di ku janë?!

Ish-deputeti i Partisë Socialiste ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë për Krime të Rënda për ti sekuestruar pasuri të paluajtshme. Në Facebook, Arben Ndoka shkruan se ai nuk e di se ku janë këto prona, dhe se ai vetë nuk ka asnjë metër katror tokë. Nuk e di ku janë këto prona që

Sekuestrohet pasuria e ish-deputetit Arben Ndoka
  • 2019-04-11

Sekuestrohet pasuria e ish-deputetit Arben Ndoka

Një sipërfaqe prej 300 mijë metra katrorë në bregdetin e Lezhës dhe disa apartamente në plazh, prona të ish-deputetit Arben Ndoka, janë sekuestruar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda ditën e sotme. Sipërfaqet ndodhen konkretisht në vendet e njohura si Mali i Rrenzit, Shë

Dalin përgjimet e reja, si i blenë votat Avdylajt për Vangjush Dakon
  • 2019-01-30

Dalin përgjimet e reja, si i blenë votat Avdylajt për Vangjush Dakon

Dhjetëra përgjime dhe dokumente të siguruara nga BIRN përmes dy hetimeve në Prokurorinë e Krimeve të Rënda hedhin dritë mbi përfshirjen e krimit të organizuar në episode të blerjes së votave në Durrës, Kavajë, Lezhë dhe Dibër, ndërkohë që Shqipëria po shkon drejt një procesi

 VOL-VO 4, Gjykata merr vendimin për Ronin e Shijakut
  • 2019-01-21

 VOL-VO 4, Gjykata merr vendimin për Ronin e Shijakut

Burg pa afat, është masa e sigurisë që Gjykata ka dhënë sot për Hekuran Hoxhën, 48-vjeçarin që njihet ndryshe si Roni i Shijakut. Ai u arrestua disa ditë më parë në kuadër të operacionit VOL-VO 4, ku policia goditi grupin kriminal të Avdylajve. Hoxha 48-vjeçar akuzohet për disa ve

Kërkuan lirinë, Gjykata refuzon kërkesën e ish-deputetëve të PS
  • 2019-01-11

Kërkuan lirinë, Gjykata refuzon kërkesën e ish-deputetëve të PS

Gjykata për Krimet e Rënda refuzon kërkesën për të liruar nga “arresti shtëpiak” dy ish-deputetët Arben Ndoka dhe Arben Cuko. Dy ish deputetët u arrestuan gjatë operacionit “Vol vo 4” në tetor të vitit 2018. Ndoka është i dyshuar për disa vepra penale mes të c

Roli i Fatmir Xhafajt në luftën mes klaneve brenda PS
  • 2018-12-06

Roli i Fatmir Xhafajt në luftën mes klaneve brenda PS

Ish-deputeti Kastriot Islami, e ka quajtur Fatmir Xhafajn një vegël të Partisë së Punës për shkak të angazhimeve të tij në sistemin e drejtësisë gjatë komunizmit. Është një personazh, është një vegël e PPSH që Rama e ka përdorur me efikastitet deri në minutën e fundit, tha

Italia i përbuz mafiozët, në Shqipëri qeveria drejton me votat e tyre
  • 2018-11-24

Italia i përbuz mafiozët, në Shqipëri qeveria drejton me votat e tyre

Ka qenë deputeti Ervin Salianji ai që ka kërkuar sot arrestimin e kreut të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.  Sipas tij strategjia e Edi Ramës për ta shitur bashkëpunimin me krimin si normalitet politik synon të mpijë reagimin e shoqërisë, kërkon të imponojë pranimin e krimit si