Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Skenderi

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.627Z

Arben Skenderi, talenti i muzikes klasike

I ardhur nga Parisi, Arben Skenderi nuk ndahet as ne Tirane nga objekti qe e ka shnderruar ate ne nje nga muzikantet me te mire qe Shqiperia ka eksportuar jashte vendit: violonceli i tij. Me prejardhje nga nje familje muzikantesh, Arbeni nuk ka mundur ta tradhetonte traditen familjare. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.062Z

Kamerata sjell muziken e Shirokes

Muzika e nje artisti te njohur, por pak te vleresuar do te ngjitet te premten ne mbremje ne Teatrin e Operas nga orkestra e Kamerates se Tiranes. Sipas violinistit Arben Skenderi, ky koncert qe do te vije si ekskluzivitet i televizionit Koha i dedikohet Oboistit Viktor Shiroka.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.248Z

Arben Ristani: Shteti i Ramës, kriminal punësimet bëhen me para dhe firmë të partisë

Opozita, denoncime të tjera mbi emërimet nepotike dhe partiake në administratë Është e qartë se jetojmë nën një qeveri, që çdo gjë e trajton si plaçkë ku mjafton të paguash para në dorë dhe punën e ke tënden. Në një prononcim për mediat ditën e djeshme, sekretari i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.413Z

Divat e Cellos ne Shkoder

Me daten 10 nentor diten e merkure ish-studentet me te mire te profesorit te madh Ymer Skenderi krijuesit te klase se violincelit ne Shqiperi luajten nje koncert ne hollin e teatrit Migjeni Shkoder. Koncerti u organizua kushtuar vepres dhe figures se prof. Skenderit. Per gati me shume se nje ore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.245Z

Rritet numri i te miturve ne burgje

brbr93 te mitur me shume se nje vit me pare rezultojne se kane kryer vepra penale dhe ndodhen te arrestuar ndersa shumica e tyre jane perserites per te dyten apo te treten here Te dhenat alarmante jane bere te ditura nga organizata Save the chidren e cila ka kryer nje monitorim ne te gjitha institu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.849Z

Festat e 28 dhe 29 nentorit

Me 28 nentor qeveria do te festoje ne Vlore. Me 29 nentor ne Tirane do te organizohet “Nata e Muzeve”. Ministria e Kultures, Mirela Kumbaro beri publike axhenden e festimeve ku fokusin e vuri tek 29 nentori.  Gjatë kësaj nate, muzetë do të qëndrojnë hap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.712Z

Dita e Verës/Bashkia e Tiranës publikon aktivitetet që do të organizohen

Bashkia e Tiranës, edhe këtë vit si vitet e tjera ka parashikuar një axhendë shumë interesante për festimet e Ditës së Verës. Pa dashur ti marrim ekskluzivitetin qytetit të Elbasanit, ne vazhdojmë të festojmë ashtu si edhe vitet e tjera, këtë festë, tashmë kaq popullore, u shpre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama