Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Spahia

Meta: total 223 / total_found 223 / time 0.001 / keyword[0] arben / docs[0] 34383 / hits[0] 56321 / keyword[1] spahia / docs[1] 1341 / hits[1] 2608 /
No Pic available
  • 2019-01-24

Rrëzimi i Ramës, nga 2 deri më 12 shkurt në rrethe do

Opozita e bashkuar ka bërë thirrje për zhvillimin e një proteste popullore më 16 shkurt, ku do të kërkohet rrëzimi i qeverisë së Edi Ramës, por njëkohësisht do të testohet besimi në popull, pasi sipas parlajmërimeve të Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit, gjasat janë që vendi të

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen
  • 2019-01-19

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen

Sot në orën 11:00 anëtarët e Këshillit Kombëtar janë thirrur për të votuar për funksionarët që do të drejtojnë Partinë Demokratike në 4 vitet e ardhshme. Në rendin e ditës ka dy çështje shumë të rëndësishme, së pari zgjedhjen e kryesisë se re të Partisë Demokratike, por

Këshilli Kombëtar, Basha rikthen Nishanin në PD (EMRAT)
  • 2019-01-18

Këshilli Kombëtar, Basha rikthen Nishanin në PD (EMRAT)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar emrat e propozuar nga ai për Këshillin Kombëtar të PD-së. Basha ka vendosur të rikthejë në PD ish-presidentin e Republikës, Bujar Nishani duke e propozuar si kryetar të Këshillit Kombëtar të PD. Kandidatët për anëtarë të kryesi

Deputeti i PD: Konkurset në spitale, farse. Emërimet janë politike
  • 2017-11-21

Deputeti i PD: Konkurset në spitale, farse. Emërimet janë politike

Deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka denoncuar atë që e ka quajtur farsën e rë të Edi Ramës me sistemin shëndetësor, duke zbuluar se konkursi për drejtuesit e spitaleve të Shqipërisë është vetëm një fasadë. Në një status në Facebook, anëtari demokrat i Komisionit t

No Pic available
  • 2017-07-03

Gara për kreun e PD, miratohet komisioni i zgjedhjeve. Ja anëtarët

Në një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura, Kryesia e Partisë Demokratike miratoi komisionin e zgjedhjeve për kryetarin e ri të PD, anëtarë të së cilit do të jenë Jemin Gjana, Tritan Shehu, Bardh Spahia, Enkelejd Alibeaj, Bert Abdulaj dhe Minushe Lazaj. Në mbledhjen që zgjati rreth d

No Pic available
  • 2017-06-29

LISTA/ Kush vesh për herë të parë kostumin e deputetit

Pas zgjedhjeve të 25 qershorit në Kuvendin e Shqipërisë do të ulen për herë të parë si deputetë në 54 emra, disa të njohur dhe disa të panjohur. Për disa prej tyre ka pasur polemika gjatë prezantimit të parë, por mbetet për t`u parë nëse përfaqësimi i tyre në parlamentin e Shq

No Pic available
  • 2017-06-28

Mbyllet procesi i numërimit në rang kombëtar, Zguri: Rezultatet paraprake për çdo parti

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deklaroi sot mbylljen e procesit të numërimit të votave. Ka qenë pikërisht kreu I KQZ, Klement Zguri I cili publikoi dhe  rezultatet paraprake të mbërritura në mënyrë elektronike. Zguri theksoi se në mbarë vendin në votime morën pjesë 46.72 përqind vot