Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Zefi

Meta: total 143 / total_found 143 / time 0.001 / keyword[0] arben / docs[0] 33577 / hits[0] 55020 / keyword[1] zefi / docs[1] 947 / hits[1] 1622 /
Forumi për trashëgiminë, apel qytetarëve: Të mbrojmë Kalanë e Lezhës
  • 2016-07-30

Forumi për trashëgiminë, apel qytetarëve: Të mbrojmë Kalanë e Lezhës

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore i bën thirrje qytetarëve të bashkohen për mbrojtjen e Kalasë së Lezhës. Kalaja e Lezhës Prej dy javësh, Gjykata e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Ministrisë së Kulturës për rishqyrtimin vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë, e

No Pic available
  • 2016-04-05

Gjyqtarët në Shkodër: Presioni sështë reformë efektive

Nuk pajtohemi me keqfunksionimin e sistemit të drejtësisë por presioni i madh dhe anatemues, si dhe fjalori fyes që po përdoret ndaj nesh nuk janë mënyre përmirësimi dhe nuk sjellin reformë efektive në drejtësi. Deklarata u bë nga kreu i Gjykatës së Shkallës së Parë në Shkodër Ar

LOTARIA/ Ministria e Financave zbulon çuditë brenda zarfeve
  • 2016-01-30

LOTARIA/ Ministria e Financave zbulon çuditë brenda zarfeve

Ministria e Financave, 15 ditë pas hedhjes së shortit për "Lojën Promocionale të Kuponit Tatimor", ka s'kualifikuar fituesit që nuk plotësonin kushtet për pjesëmarrjen në lojë. Edhe pse ishte i çuditshëm fakti që persona që nuk plotësonin kushtet dhe nga vetëdeklarimi, ata u futën

73 intelektualë në Tiranë, kërkesë për lirimin e Albin Kurtit
  • 2015-12-04

73 intelektualë në Tiranë, kërkesë për lirimin e Albin Kurtit

Një grup intelektualësh shqiptarë kanë firmosur sot një kërkesë për lirimin e Liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti. Më poshtë mund të lexoni emrat e intelektualëve dhe tekstin e kërkesës. PO ALBIN KURTIT, JO ZAJEDNICËS! Ne qytetarë të Tiranës, intelektualë, pedagogë, ar

Intelektualë nga Shqipëria kërkojnë lirimin e Kurtit, kundërshtojnë marrëveshjet
  • 2015-12-04

Intelektualë nga Shqipëria kërkojnë lirimin e Kurtit, kundërshtojnë marrëveshjet

Një peticion me nënshkrimet e 73 intelektualëve, pedagogëve, artistëve e studentëve, nga Shqipëria, në të cilën bëhet thirrje për lirimin e deputetit të Vetëvendosjes Albin Kurti, dhe kundërshtohet krijimi i Asociacioni i Komunave me shumicë serbe dhe demarkacioni me Malin e Zi, u ë

No Pic available
  • 2015-09-09

Legalizimet në Tiranë, 760 familjet që përfitojnë

ALUIZNI publikon listën me 760 familjet që përfitojnë nga legalizimi i banesave në qarkun e Tiranës. Ata gati faturën për parcelën ndërtimore. Në bazë të ligjit nr.50, dt. 27.06.2014. Të gjithë qytetarët përfitojnë një zbritje në masën 20% të vlerës së parcelës ndërtimore,

“Afrikani” i vetëm shqiptar, kampion dhe oficer i RENEA-s që e larguan vetëm nga ngjyra e lëkurës
  • 2015-08-04

“Afrikani” i vetëm shqiptar, kampion dhe oficer i RENEA-s që e larguan vetëm nga ngjyra e lëkurës

Intervistë me Sokol Shepetenë, rekordmenin shqiptar të Altetikës: Si i thanë se nuk je i denjë të ngresh flamurin kombëtar dhe kërcënimi që iu bë familjes së tij nga mafia në Shkodër. Është një histori e pazako