Rezultate te kerkimit per termin: +Arbitrazhi

Meta: total 361 / total_found 361 / time 0.000 / keyword[0] arbitrazhi / docs[0] 361 / hits[0] 479 /
INTERVISTA/ Romeo Karaj: Kush po  i mbyll gojën Nuel Kalajt, 12 shkeljet e Berishës  dhe e vërteta e dhunës ndaj motrës
  • 2017-02-05

INTERVISTA/ Romeo Karaj: Kush po i mbyll gojën Nuel Kalajt, 12 shkeljet e Berishës dhe e vërteta e dhunës ndaj motrës

Intervistoi Andrea Danglli Juristi i OSHEE, Romeo Karaj, një nga dëshmitarët kyç në çështjen e privatizimit të OSSH,  sjell sërish detaje të reja lidhur me ngjarjen. Ai adreson kritika ndaj Komisionit Hetimor, teksa ka sygjeruar që të merren edhe një sërë dëshmitarë të tjerë,

Serbia humbet sërish, CAS rrëzon ankimimin kundër Kosovës
  • 2017-01-24

Serbia humbet sërish, CAS rrëzon ankimimin kundër Kosovës

Serbia ka humbur edhe betejën e fundit për të kundërshtuar njohjen e Kosovës nga UEFA. Apelimi i federatës serbe pas anëtarësimit të FFK-së, u rrëzua këtë të martë nga Arbitrazhi Sportiv. Në ankimimin e serbëve në CAS, pretendohej se pranimi i Federatës së Futbollit të Kosovës

Ish-avokatja nxjerr blof Sali Berishën dhe gënjen për çështjen DIA në komision
  • 2017-01-19

Ish-avokatja nxjerr blof Sali Berishën dhe gënjen për çështjen DIA në komision

Ish-Avokatja e Shtetit Ledina Mandija, emëruar nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe qëndruar në detyrë deri në Tetorin e vitit 2014 u paraqit para sot para Komisionit Hetimor Parlamentar ngritur nga opozita për zgjidhjen me mirëkuptim të mosmarrëveshjes mes CEZ a.s. dhe shtetit shqipta

No Pic available
  • 2016-12-19

Debate në Komisionin Hetimor mes Spahos e Gjiknurit

Është zhvilluar mes debatesh mbledhja e radhës e Komisionit Hetimor për çështjen e tërheqjes së shtetit shqiptar nga arbitrazhi për CEZ. I thirrur për t’u pyetur, Ministri i Energjisë, ka debatuar ashpër me kryetarin demokrat të Komisionit, Edmond Spahon, që ka replikuar me Gjikn

Komisioni hetimor për CEZ/ Përgjigjet e Damian Gjiknurit për pyetjet e deputetëve të PD
  • 2016-12-07

Komisioni hetimor për CEZ/ Përgjigjet e Damian Gjiknurit për pyetjet e deputetëve të PD

Gjate debateve me deputetet e Partise Demokratike, ministri Gjiknuri hodhi poshte akuzat e opozites, duke sqaruar se avokati ka qene pjese e procesit, ka dhene mendimet e tija, nje pjese prej te cilave jane reflektuar dhe se memorandumi te cilit i referohej opozita kishte te bente me shprehjen e

Mos i bini më në qafë, Esat Pashë Toptanit!
  • 2016-11-13

Mos i bini më në qafë, Esat Pashë Toptanit!

Nga Mero Baze   Në historinë e politikës shqiptare ka plot akte të rënda ndaj sovranitetit, kur ish Kryeministra, ish Presidentë apo dhe ish Mbretër, janë dashur të justifikohen gjithë jetën për t’u mbrojtur. I është dashur të shpjegohet Sulejman Delvinës, për Luftën

Çfarë nuk u dëgjua në Kuvend/ Bushati-Berishës: Shiko atë rrugaçin që ke në shtëpi. Topalli-deputetëve të PD: Si duroni mer, çohuni në këmbë
  • 2016-11-11

Çfarë nuk u dëgjua në Kuvend/ Bushati-Berishës: Shiko atë rrugaçin që ke në shtëpi. Topalli-deputetëve të PD: Si duroni mer, çohuni në këmbë

Panorama ka zbardhur të plota replikat e djeshme në Kuvend, kur Sali Berisha shpërtheu në dyerje ndaj deputetëve të PS-së. Kur Ditmir Bushati i thotë Berishës që të merret me rrugaçin që ka në shtëpi, Jozefina Topalli kërkon nga deputetët e PD-së që të ngrihen në këmbë dhe