Rezultate te kerkimit per termin: +Arbitrazhi

Meta: total 354 / total_found 354 / time 0.000 / keyword[0] arbitrazhi / docs[0] 354 / hits[0] 471 /
No Pic available
  • 2016-10-05

Gjiknuri: Do shkojmë në arbitrazh me Bankers, edhe për 8 vite do kemi probleme me energjinë

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri tha në studion e emisionit Ekopolitikë të Ora News, se nuk do të ketë ulje të çmimit të energjisë deri në 2018. Ai tha se borxhet e sektorit të energjisë janë mbi 800 mln euro. Gjiknuri u shpreh sefurnizmi me cilësi do jetë pr

FSHF reagon më në fund, por për tjetër gjë: Janë haluçinacione që duan të nxijnë sukseset tona
  • 2016-09-10

FSHF reagon më në fund, por për tjetër gjë: Janë haluçinacione që duan të nxijnë sukseset tona

Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka thënë asnjë fjalë për skandalin e manipulimeve në futbollin shqiptar, por ka reaguar për një shkrim të Panorama Sport, që sot shkruante se FSHF e ka fshehur raportin e UEFA-s. FSHF sulmon gazetën në fjalë, ndërsa nuk thotë asnjë fjalë për ra

No Pic available
  • 2016-09-06

Gjukanoviç: Demarkacioni problem i brendshëm i Kosovës

Kryeministri malazez, Milo Gjukanoviç, deklaroi nga Ulqini se Mali i Zi nuk ka një çështje të hapur me Kosovën dhe se demarkacioni është problem vetëm i fqinjit të tij. Gjatë një vizite pune në Ulqin, komunë jugore bregdetare, Gjukanoviç deklaroi se Mali i Zi nuk ka asnjë pretendim p

Rinegocimi si interes shtetëror
  • 2016-08-30

Rinegocimi si interes shtetëror

Nga Veton Surroi Kosova, me rinegocim të suksesshëm që çon në marrëveshje me Malin e Zi, mund të tregohet si aktor më serioz në marrëdhënie ndërkombëtare e një pjekuri e këtillë nuk do mend se do të gjente përkrahje të mëtejme të SHBA-së dhe Bashkimit Evropian. Përkrahësit

Bankers, saga e zezë e arit të zi
  • 2016-08-30

Bankers, saga e zezë e arit të zi

Bankers del gjithnjë i fituar! Edhe pse rregullisht ka dalë me humbje. Nuk është paradoks. Fitorja e fundit është nga raporti auditues i palës së tretë mbi mosmarrëveshjen e taksave me qeverinë shqiptare për vitin 2011. Audituesit, një panel i përbashkët me ekspertë të Pricewater

Audituesi i jep të drejtë Bankers Petroleum; shteti duhet ti kthejë 37 milionë dollarë
  • 2016-08-29

Audituesi i jep të drejtë Bankers Petroleum; shteti duhet ti kthejë 37 milionë dollarë

Bankers Petroleum Ltd. Ka njoftuar se raporti auditues i palës së tretë mbi mosmarrëveshjen e taksave për vitin 2011 është lëshuar, duke vendosur se Bankers i ka deklaruar të sakta shpenzimet e tij si kosto të rimbursueshme në vitin 2011 bazuar në licencë-marrëveshjen hidrokarbure.

Audituesi i jep te drejte Bankers shteti duhet ti ktheje 37 mln USD
  • 2016-08-29

Audituesi i jep te drejte Bankers shteti duhet ti ktheje 37 mln USD

Bankers Petroleum Ltd ka njoftuar se raporti auditues i pales se trete mbi mosmarreveshjen e taksave per vitin 2011 eshte leshuar duke vendosur se Bankers i ka deklaruar te sakta shpenzimet e tij si kosto te rimbursueshme ne vitin 2011 bazuar ne licence-marreveshjen hidrokarburebr br Sic eshte ren