Rezultate te kerkimit per termin: +Arbitrazhit +Sportiv

Meta: total 328 / total_found 328 / time 0.000 / keyword[0] arbitrazhit / docs[0] 1099 / hits[0] 1726 / keyword[1] sportiv / docs[1] 8447 / hits[1] 10525 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Vendimi i Etikës, reagon Skënderbeu: Akt i paprecedentë

Menjëherë pas vendimit të Etikes, ekipi korçar ka bërë publike një komunikatë si reagim për heqjen e titullit. Në komunikatën zyrtare thuhet se vendimi do të ankimohet në CAS. Reagimi i Skënderbeut Klubi i Futbollit Skënderbeu bën me dije tifozerinë korçare dhe opinionin sportiv

Rusja me doping, Gega fiton pas 4 vjetësh argjend
  • 2017-02-14

Rusja me doping, Gega fiton pas 4 vjetësh argjend

Argjend për Luiza Gegën, vetëm se këtë herë pa qenë e nevojshme të zbresë në pistë. Në vitin 2013-të mbretëresha e Atletikës shqiptare fitoi medalje bronzi në Universiadën e 27-të Botërore, të mbajtur në Kazan të Rusisë në garën e 1500 metra, por skualifikimi i medaljes së

E-mailet për CEZ/ Piruetat e avokatit të Berishës pasi ju refuzua biznesi me qeverinë Rama
  • 2016-12-19

E-mailet për CEZ/ Piruetat e avokatit të Berishës pasi ju refuzua biznesi me qeverinë Rama

Gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit Hetimor parlamentar për marrëveshjen e zgjidhjes me mirëkuptim të konfliktit mes Qeverisë së Shqipërisë dhe CEZ a.s. kanë dalë në dritë të dhëna që faktojnë qëndrimet kontradiktore të avokatit të caktuar nga ish-kryeministri Sali Beris

Hetimi i basteve, Skënderbeu drejt një tjetër dënimi?
  • 2016-12-07

Hetimi i basteve, Skënderbeu drejt një tjetër dënimi?

Organi më i lartë i futbollit europian, UEFA, po përgatitet për një tjetër dënim të rëndë ndaj kampionëve të Shqipërisë, Skënderbeut, skuadër e konsideruar prej tyre si e përfshirë në një investigim për shitje ndeshjesh, shkruan agjencia amerikane e lajmeve , Associated Press. S

CAS lë në fuqi pezullimin për Sepp Blatter
  • 2016-12-06

CAS lë në fuqi pezullimin për Sepp Blatter

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë të Zvicrës konfirmoi këtë të hënë vendimin e marrë nga Komisioni i Apelit në FIFA për pezullimin e ish-presidentit të FIFA-s, Sep Blatter nga të gjitha aktivitet sportive për 6 vitet e ardhshme. Anëtarët e shkallës më të lartë të drejtës

No Pic available
  • 2016-11-15

Buxheti i shtetit për futbollin, Duka: Më mirë zerojeni fare!

Projekt-ligji për sportin provokoi debat në Komisionin Kuvendor në lidhje me opsionet dhe pikat që kanë kaluar si nene në draftin e Qeverisë. Buxheti i sportit, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv pranë KOKSH, apo edhe dhuna në sport kanë qenë në qendër të diskutimeve. Vetë Fidel Ylli në l

No Pic available
  • 2016-10-08

Ish presidenti i federatës serbe: Droni ishte vepër e Serbisë

Ish presidenti i federatës serbe të futbollit Tomislav Karaxhiç ka lëshuar një deklaratë të fortë ku pretendon se droni në Beograd ishte vepër e një tradhëtie të brëndshme. Sipas tij Ismail Morina ka qënë pjesë e një organizimi të kryer nga struktura brënda Serbisë. Droni në Be