Rezultate te kerkimit per termin: +Arbitrazhit

Total: 1137
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.328Z

CEZ i drejtohet arbitrazhit

CEZ i drejtohet arbitrazhit E enjte 07 Shkurt 2013 1945 CEZ i drejtohet arbitrazhitKompania CEZ ne Prage ka informuar zyrtarisht sot qeverine shqiptare se do te coje konfliktin e nisur para dy mujash per zgjidhje ne gjykaten e arbitrazhit nderkombetar Ne nje deklarate te nxjerre ne faqen zy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.624Z

Gjykata e Arbitrazhit kundër FIFA-s

Lionel Mesi, Diego dhe Rafinja duhet të rikthehen në skuadrat e tyre, nëse kjo u kërkohet Presidenti i FIFA-s, Sep Blater, ka shprehur zhgënjimin e tij që Gjykata e Arbitrazhit për Sportin ka dalë në favor të klubeve, përsa i përket temës së lojtarëve që janë larguar për në "Pek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.714Z

Faturat e Arbitrazhit Ndërkombëtar, nga fondi rezervë

Avokatia Me fondin e rezervës do të paguhen dy studio avokatore për ndjekjen e çështjeve në Arbitrazhin Ndërkombëtar. 125 mijë dollarë kalojnë në fondin e Ministrisë së Drejtësisë për pagesat e studios ligjore që ndjek çështjen e kompanisë “Albaniabeg” kundër shteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.340Z

Konfirmohet anëtarësimi i Kosovës në Gjykatën e Arbitrazhit

Ministria e Jashtme e Kosovës përmes një komunikate e ka konfirmuar pasditën e së martës pranimin e vendit në Gjykatën e Përhershme të Arbitrazhit me seli në Holandë, të cilën e konsideron një ndër organizatat më prestigjioze dhe më të vjetra ndërshtetërore. Republika e Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.679Z

Ankesa: Gjykata e Arbitrazhit zhbllokon llogaritë e Bankers

Lëshohet masë sigurie në favor të koncesionarit të naftës, pas pezullimit nga Tatimet Qeveria shqiptare humb betejën e parë në Arbitrazh me kompaninë koncesionare të naftës Bankers. Në përpjekje për të mbledhur borxhin tatimor prej 75 milionë dollarësh nga kompania kanadeze, që nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.095Z

Shtyhet vendimi i Arbitrazhit Sportiv

brbrShqiperia dhe shqiptaret do te duhen ende te presin lidhur me vendimin qe do te mare Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ne Lonza te Zvicres lidhur me kerkesen per shfuqizimin e vendimeve te Komisioneve te disiplines dhe Apelit te UEFA-s per takimin Serbi-Shqiperi te tetot te 2014 ne Beograd Sipas nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.614Z

Gjykata e Arbitrazhit: Të zhbllokohen llogaritë e Bankers

Të hiqet pezullimi i llogarive bankare është masa që Gjykata ndërkombëtare  e Arbitrazhit ka dhënë për kompaninë kandaze  Bankers Petroleum. Disa ditë më parë drejtoria e tatimeve bllokoi llogaritë, me pretendimin se kjo kompani duhet të paguajë 75 mln USD në arkën e shtetit. Ven

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama