Rezultate te kerkimit per termin: +Arbrit

Total: 2295
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.852Z

Mashtrimi me rrugen e Arbrit

brbrPrej 25 vitesh banoret e Qarkut Diber kane pritur ndertimin e rruges se Arbrit nje rruge kjo e cila shkurton ndjeshem distancen me kryeqytetin Por edhe pse projekti i ndertimit ka nisur prej vitesh puna eshte nderprere Per deputetet e demokrate te ketij qarku Bedri Hoxha e Roland Keta rruga e A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.076Z

Dilemat e Rrugës së Arbrit

Një ide e vitit 1988 dhe ende e parealizuar. Kështu e konsiderojnë projektin e Rrugës së Arbrit ekspertët dhe ideatorët e këtij projekti. Sot, është kompania Gjoka Konstruksion e cila premton të realizojë projektin me një vlerë prej 190 milionë eurosh, por askush nuk e ka parë za

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.262Z

Rruga e Arbrit, me koncesion

Ndërtimi Rruga e Arbrit do të jetë modeli i parë i një partneriteti publik-privat, sipas ligjit të ndryshuar pak ditë më parë në Kuvend. Burime nga Ministria e Transporteve dhe Infrastrukturës njoftojnë gjithashtu se është gati edhe përgatitja e mirëmbajtjes e tenderit dhe përfundim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.199Z

Kinezet marrin Rrugen e Arbrit

brbrQeveria eshte drejt finalizimit te bisedimeve per ti dhene me koncesion nje kompanie kineze segmentin nga Ura e Vashes deri ne dalje te tunelit te Murrizit qe konsiderohet me i rendesishmi i Rruges se Arbrit Kete fakt e ka konfirmuar ministri i transportit Edmond Haxhinasto Ministri i Transport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.764Z

Rruga e Arbrit, shpronësimet në Tiranë

MAT - Shpronësimi i tokave për Rrugën e Arbrit do të menaxhohet nga Zyra Qendrore e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme. Kështu thotë regjistruesi i zyrës vendore të regjistrimit të pasurive për rrethin e Matit, inxhinier Astrit Farruku. Ai pohoi se në fillim të punimeve u konstatu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.915Z

Rruga e Arbrit, tuneli shkurtohet 700 metër

15/04/2010 Projekti Tuneli prej 3.5 kilometër që do të ndërtohet në Rrugën e Arbrit do të shkurtohet me rreth 700 metër linear, ndërkohë që projekti përfundimtar mund të jetë gati për afërsisht dy muaj. "Është vendosur që të ngrihet tuneli në kuotë, nga kuotat rreth 820 në k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.933Z

Shteti i Arbrit

Shteti i Arbrit është një subjekt historik, por çdo subjekt historik është sinkretik, i shumëfishtë në semantikat e tij. Para disa ditësh vdiq në Paris në moshën 90-vjeçare Mesjetorologu më i madh ndoshta i botës, Ja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama