Rezultate te kerkimit per termin: +Arca

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] arca / docs[0] 8 / hits[0] 11 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

No Pic available
  • 2016-09-22

Kinema/ 50 filmat më të bukur të kohës

Nga Alberto Rivaroli Panorama.it Ka shumë filma kryevepra, por askush nuk është më i madh se Kohët moderne të Charlie Chaplin. Për të mos patur pendime, duhet të bëja një listë me 500 filma, por fatkeqësisht më duhet të bëj vetëm 50. Në vendin e parë, pa dyshimin më të vogël,

Lojtari i Premierligës që paguhet 3.5 funta!
  • 2014-10-04

Lojtari i Premierligës që paguhet 3.5 funta!

Ata që ndjekin Premierligën Angleze viteve të fundit me siguri që e njohin futbollistin argjentinas, Julio Arca. Ish futbollisti i Sunderland dhe Midlesborugh është bërë i njohur me gjestin e tij. Arca pasi nuk ka gjetur skuadër të re, ka pranuar q&

Balotelli ia 'zen' ish gruan Buffonit
  • 2014-05-22

Balotelli ia 'zen' ish gruan Buffonit

 Kaq u është dashur bastexhinjve për të vendosur edhe kuota në lidhje me partnerin e ardhshëm të bukuroshes çeke. "Në një moment shumë delikat ish-bashkëshortja ime u tregua grua me një dinjitet të pabesueshëm. I

Barca gola e spektakël, tash -1
  • 2014-03-03

Barca gola e spektakël, tash -1

Barcelona e ka mposhtur Almerian duke iu rikthyer fitoreve në La Liga. 4 me 1 ishte rezultati i fitores së skuadrës blaugrana. Sanchez në minutën e 9 shënoi për 1 me 0. Messi me një supergol nga gjuajtja e lirë në minutën e 24 shënoi p&eum

No Pic available
  • 2011-09-22

Leon Cino me tritikun “Tra Uomo e Donna” në Romë

22/09/2011  Pas suksesit të majit, balerini shqiptar Leon Cino do të ngjitet sërish në skenën e Teatro Greco në Romë. Më 24 dhe 25 shtator (ora 21.00) ai do të prezantohet me shfaqjen triptike “Amore, Sagapo, Dashuri”, “Woman” me koreografi të Biagio Tambone-s dhe “Pass

Ndeshja Shqipëri-Bjellorusi, Kuzhe publikon listën
  • 2011-03-18

Ndeshja Shqipëri-Bjellorusi, Kuzhe publikon listën

Trajneri i ekipit kombëtar Kuzhe ka publikuar sot listën e futbollistëve të cilët do të luajnë në ndeshjen me Bjellorusinë. Ndeshja e vlefshme për kualifikueset e “Euro 2012” do të zhvillohet në datën 26 mars në stad