Rezultate te kerkimit per termin: +Ardheshme +Zgjedhore

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] ardheshme / docs[0] 206 / hits[0] 232 / keyword[1] zgjedhore / docs[1] 38159 / hits[1] 76156 /
Berisha: Ja cilat janë krimet e Ramës në bashkëpunim me policinë
  • 2015-05-10

Berisha: Ja cilat janë krimet e Ramës në bashkëpunim me policinë

Sali Berisha ka radhitur një sër krimesh që sipas tij Edi Rama po bën nga frika që ka se do t'i humbasë zgjedhjet. Ja çfarë shkruante Berisha në Facebook: "Me Ramen dhe shtetin e tij policor nuk ka zgjedhje te verteta por farse zgjedhore! Edi Rama eshte mberthyer nga paniku i disfates se a

No Pic available
  • 2014-01-25

Asambleja Zgjedhore e FSHF-se 28 shkurt

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka përcaktuar datën e Asamblesë së Ardheshme Zgjedhore të institucionit më të lartë të futbollit në vend. Ajo do të zhvillohet në datën 28 shkurt në Tiranë dhe d

No Pic available
  • 2013-06-02

Për Edvinin është shumë vonë të nisë një karrierë, aty ku e filloi 22 vjet më parë Berisha...

02-06-2013 / Nga Beqir Sina (New York) Të gjitha këto tentativa dhe tendenca për më tepër me motive "patriotike", po bëhen për faktin se, Kryeministri Sali Berisha, sot është politikani ose lideri shqiptar më popullor në Kosovë, Maqed

Nis faza perfundimtare e zgjedhjeve ne Egjipt
  • 2012-01-04

Nis faza perfundimtare e zgjedhjeve ne Egjipt

Kjo eshte faza e trete dhe e fundit e zgjedhjeve per parlamentin egjiptian i cili eshte i pari qysh prej rrezimit te diktatorit Husni Munarak para gati 11 muajsh. Pasi qytetaret ne 18 provinca nder to ne Kajro dhe Aleksandri dhane votat e tyre ne nentor dhe dhjetor tani votuesit duhet te percakt

Kongo Kabila deklarohet fitimtar
  • 2011-12-12

Kongo Kabila deklarohet fitimtar

Sapo Daniel Malunda kryetari i Komisionit Zgjedhor kishte deklarura presidentin Jozef Kabila si fitues me rreth 49 per qind te votave ithtaret e tij me te ngushte festuan para selise se komisionit ne Kinshasa Une jam shume i gezuar qe ka fituar ai. Me zhvillimet qe ka bere Kabila ka arritur nje p

Mbaruan hallet me fitoren historike te konservatoreve ne Spanje
  • 2011-11-21

Mbaruan hallet me fitoren historike te konservatoreve ne Spanje

Nuk eshte edhe aq e papritur qe Partia Popullore konservatore  do te qeverise ne kater vitet e ardhshme Spanjen. Pas rezultatit historik te nje shumice absolute kandidati i saj Mariano Rajoy do te perpiqet qe te nxjerre vendin nga kriza. Nje krize e cila i solli Partise Punetore Socialiste te

Zgjedhjet ne Greqi socialistet kryesojne
  • 2010-11-08

Zgjedhjet ne Greqi socialistet kryesojne

Fitore si ajo e Pirros kane arritur socialistet ne Greqi ne zgjedhjet per pushtetin lokal qe u zhvilluan diten e diel.UPDATE Pas numerimit te mbi 95 te votave ne rang vendi socialistet kryesojne ngushte ne 7 prej 13 qarqeve te vendit me karakteristike kryesore te ndarjes se hartes zgjed