Rezultate te kerkimit per termin: +Ardhmrin

Total: 46
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Haradinaj konsolidon kabinetin

Kryetari i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj po vazhdon konsolidimin e kabinetit t tij. N javn vijuese. Kryetari i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj do t vazhdoj konsolidimin e mtejm t kabinetit t tij me ekspert dhe profesionist t lmenjve t ndryshm, me qllim t krijimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.182Z

Mediat kosovare: Gjykata e Hagës liron Haradinajn

Lideri i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj pritet t kthehet n Kosov ditn e mrkur. Sipas mediave kosovare, t cilat citojn burime brenda ksaj partie, gjykata ndrkombtare e Hags do t jap vendimin pr lirim me kusht javn q vjen. N muajin Korrik, Haradinaj u rikthye n Hag dy vjet pas lirimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Marrveshja e par

Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs ka filluar ti kthehet mbshtetja nga Lidhja Demokratike e Kosovs n komunat ku sht n balotazh me partit e tjera. T martn, kandidati i AAKs pr Kryetar t Klins, mori mbshtetje nga LDKja. Arritjen e marrveshjes n mes ktyre dy subjekteve politike e kan konfirmuar kandidati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.333Z

Endrra Evropiane dhe Solucioni Pragmatik n Demokracin e Maqedonis

Nga nj kndvshtrim gjrat jetojn si solucione esenciale pr t konfrontuar t vrtetn reale dhe t bujshme. Gjendja dhe modusi konceptual integrojn mendimin e lir ne suaza t frikshme t denacionalizimit t pushtetit lokal dhe europianizimit t ndrrs shqiptare. Realiteti krkon mund dhe elan pr t mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

PDK me 17 kandidat, LDK 10, AAK 7, AKR-LDD 3…

Koalicioni AKR-LDD dhe Aleanca pr Ardhmrin e Kosovs, tashm kan caktuar se shtabet e tyre zgjedhore gjat balotazhit pr kryetar t 21 komunave do t jen n Mitrovic, prkatsisht n Therand, ku edhe do t mbajn konferenca pr media, pa prjashtuar edhe Prishtinn. Ndrsa zyrtart e PDK-s dhe ata t LDK-s theksojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.343Z

Haradinaj: T hetohen t bmat e SHIK-ut

Kryetari i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj, krkoi sot q drejtsia t hetoj aktivitetet e dyshimta t Shrbimit Informativ t Kosovs, pasi q, kjo organizat, si tha ai, ka vepruar n mnyr ilegale. Haradinaj tha se ai personalisht asnjher nuk ka qen i rrezikuar fizikisht nga njerz t ksaj orga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.247Z

AAK: Qeveria, bisedime sekrete me Serbinë në katër shtete

Sulmi Opozita hap srish akuzat, por nuk sjell fakte Aleanca pr Ardhmrin e Kosovs bri t ditur se “s paku n tri shtete perndimore dhe n nj shtet t rajonit, prfaqsuesit e qeveris s Kosovs, prej nivelit t kshilltarve politik e deri te kryeministri i qeveris, kan pasur takime t fshehta me prfaqsue

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama