Rezultate te kerkimit per termin: +Ardhmerine

Total: 668
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.465Z

Kosova kerkon qartesi per ardhmerine evropiane

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci tha sot se ardhmeria evropiane e Kosoves eshte konfirmuar ne vazhdimesi por vendi ka nevoje per sic tha ai koordinata te sakta te ketij qellimi. Ai i beri keto komente ne takimin e Keshillit Nderministror per Integrim Evropian ne te cilin eshte diskutuar perparimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.873Z

Rrezohet kerkesa e AAK-se

Ankesa e Aleances per Ardhmerine e Kosoves drejtuar Grupit Nderkombetar Drejtues per zgjedhjet kombetare eshte hedhur poshte duke mbeshtetur interpretimin e presidentit Sejdiu, qe eshte perkrahur edhe nga Piter Feith. Sipas tyre institucionet aktuale jane me mandat te plote. Aleanca per Ardhmerine

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.750Z

AAK: Dështim viti 2011

Viti 2011 është cilësuar me shumë dështime nga partia Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Për të, pengesat e hasura janë të shumta, duke u ndalur në veriun e Kosovës, politizimi i sektorit të sigurisë, pengesat në lëvizjen e lirë në territorin e vendit, strukturat ilegale të sigu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.665Z

AAK-ja zgjedh serish Haradinaj

Ramush Haradinaj do te jete edhe per nje mandat tjeter kryetar i Aleances per Ardhmerine e Kosoves. Gjate punimeve te kuvendit te peste te partise, delegatet kane votuar per ish-kryeministrin e Kosoves. “Une dhe Aleanca per Ardhmerine e Kosoves do te jemi ne sherbim te vendit dhe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.908Z

Kosove Ish-kryeministri Kosumi ne zgjedhje me parti te re

Ish-kryeministri i Kosoves Bajram Kosumi deri tani edhe nenkryetar i Aleances per Ardhmerine e Kosoves ndahet nga kjo parti dhe do te marre pjese ne zgjedhjet parlamentare me nje subjekt te vecante politik. Nepermjet nje deklarate per opinion zoti Kosumi ka bere te ditur sepas shperndarjes se Parlam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.344Z

AAK: Votoni per LDK aty ku ne mungojme

Partia Aleanca per Ardhmerine e Kosoves ka nisur fushaten elektorale per raundin e dyte te zgjedhjeve lokale, duke nxjerre ne pah koalicionin me LDK-ne. Kryesia e partise se udhehequr nga Ramush Haradinaj i ka bere thirrje elektoratit qe te votoje per kandidatet e partise se Sejdiut ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.989Z

Ish-kryeministriBajram Kosumiformon parti te re

PRISHTINE- Ish-kryeministri i Kosoves Bajram Kosumi ka vendosur te ndahet nga Aleanca per Ardhmerine e Kosoves si nenkryetar i kesaj partie. Ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare zoti Kosumi ka bere te ditur se do te marre pjese me nje subjekt te vecante politik. Ai njoftoi sot se eshte duke krijuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama