Rezultate te kerkimit per termin: +Ardi +Hasani

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] ardi / docs[0] 826 / hits[0] 1309 / keyword[1] hasani / docs[1] 4519 / hits[1] 8186 /
Furtunë në polici! Ardi Veliu shkarkon 14 shefa komisariatesh (EMRAT)
  • 2019-04-04

Furtunë në polici! Ardi Veliu shkarkon 14 shefa komisariatesh (EMRAT)

Një furtunë e vërtetë ka prekur Policinë e Shtetit, pasi drejtori Ardi Veliu ka firmosur ndryshimin e 20 shefave të komisariateve në rrethe dhe kryeqytet. Raportohet se ndryshime janë bërë në komisariatet Elbasan, Durrës, Fier, Dibër, Vlorë, Kuçovë, Peqin etj… Ndryshimet në Po

Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles
  • 2019-02-19

Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles

Gazeta Shqip po i rikthehet edhe një herë masakrës së Çoles, e cila nisi  më 7 Prill 2015, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe u plagos një i katërt. Më herët ne kemi  publikuar dosjen e plotë të kësaj ngjarjeje që solli zinxhirin e ekzekutimeve si pasojë e një sherri banal. Pwr vr

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

HOME FITON BAFTA-N, ARRITJE HISTORIKE PËR KOSOVËN
  • 2017-02-13

HOME FITON BAFTA-N, ARRITJE HISTORIKE PËR KOSOVËN

Filmi i shkurtër Home është produksioni i parë kosovar që fiton çmimin prestigjioz BAFTA në kategorinë e filmave të shkurtë. Ceremonia e edicionit të 70-të të BAFTA u mbajt në Royal Albert Hall në Londër ndërsa të pranishëm ishin regjisori dhe skenaristi i Home Daniel Mulloy, prod

No Pic available
  • 2016-12-05

Filmi për refugjatët kosovarë, nominohet për Akademinë Evropiane të Filmit

“Home”, produksioni i parë kosovar i cili ka arritur të nominohet në kategorinë e filmit evropian të  shkurtër Filmi i shkurtër “Home” do të bëhet produksioni i parë kosovar që nominohet për Akademinë Evropiane të Filmit. Filma të tjerë nga Kosova kanë qenë

Transkripti i plotë/ Donald Lu: Receta e SHBA-së për të shpëtuar nga politikanët dhe gjyqtarët e korruptuar
  • 2015-12-16

Transkripti i plotë/ Donald Lu: Receta e SHBA-së për të shpëtuar nga politikanët dhe gjyqtarët e korruptuar

Transkripti i bisedës në Facebook të ambasadorit Donald Lu Përshëndetje të gjithëve! Unë jam Don dhe jam i kënaqur që së bashku do të bisedojmë mbi korrupsionin. Ju mund të mos e besoni, por unë kam shumë shpresë se gjërat po ndryshojnë në lidhje me korrupsionin në Shqipëri