Rezultate te kerkimit per termin: +Ardian +Ismajli

Meta: total 73 / total_found 73 / time 0.000 / keyword[0] ardian / docs[0] 14741 / hits[0] 23178 / keyword[1] ismajli / docs[1] 1365 / hits[1] 2102 /
Talenti kosovar nënshkruan me Hajduk Splitin (Foto)
  • 2016-02-15

Talenti kosovar nënshkruan me Hajduk Splitin (Foto)

Talenti kosovar, Ardian Ismajli është lojtar i ri i gjigantit kroat, Hajduk Split. Talenti i 2 Korrikut që luajti i huazuar te Prishtina ka nënshkuar kontratë 3 vjeçare me Hajdukun pasi i bindi drejtuesit e skuadrës kroate në testin 10 ditor që kishte.

Ekspozita Udhëtim në qytetin Kadarean hapet nesër në Tiranë
  • 2016-02-11

Ekspozita Udhëtim në qytetin Kadarean hapet nesër në Tiranë

Në kremtimet e Vitit Kulturor kushtuar Ismail Kadaresë, në Bibliotekën Kombëtarë në Tiranë do të hapet ekspozita "Udhëtim në qytetin Kadarean", bën të ditur në një njoftim Ministria e Kulturës në Republikën e Shqipërisë. Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë do të organizojë m

Konferenca në Bibliotekë: Kadare lexohet pas ditëlindjes
  • 2016-02-10

Konferenca në Bibliotekë: Kadare lexohet pas ditëlindjes

Biblioteka Kombëtare publikon axhendën e veprimtarive në kremtimet e Vitit Kulturor kushtuar Ismail Kadaresë në 80-vjetorin e lindjes, konferenca shkencore dhe ekspozita "Qytetet e Kadaresë", mbi imazhet simbolike të veprave të shkrimtarit Deri tani festa për ditëlindjen e Kadaresë ka qe

Zyrtare: Mushica largohet nga Prishtina
  • 2015-08-21

Zyrtare: Mushica largohet nga Prishtina

Skuadra më e madhe e futbollit në Kosovë, Fc Prishtina, ka zbuluar listën e lojtarëve për sezonin e ri që nisë nesër. Skuadra nga kryeqyteti në xhiron e parë, do të jetë nikoqir i kampionëve të Feronikelit. Ajo që vë

Për 10 vende pune në TKK konkurruan 60 aktorë
  • 2015-07-05

Për 10 vende pune në TKK konkurruan 60 aktorë

Në fund të muajit të kaluar u bë e ditur se pjesë e ansamblit rezident të Teatrit Kombëtar të Kosovës, sipas një komisioni përzgjedhës, do të jenë edhe 10 aktorë të rinj. Shkelzen Veseli, Adrian Morina, Armend Ismajli, Armend Baloku, Ylber Bardhi, Teuta Krasniqi, Arta Selimi, Semira

Ja emrat për statusin e invalidit për Drenicë (Dokument)
  • 2015-04-10

Ja emrat për statusin e invalidit për Drenicë (Dokument)

Zona Operative e Drenicës ka përfunduar procesin e verifikimi të kategorive të dala nga lufta e UÇK-së. Në publikimin thuhet se janë 1 mijë e 132 invalidë të UÇK-së dhe 640 dëshmorë. STATUSI I INVALIDIT 1. Adem M. Osmani 006331 Izbicë 2. Adem S. Buliqi 004207 Qubrel 3. Afrim A. Geci

Ronela shan Genta Ismajlin pedofile  menaxheri e filmon dhe shperndan videon
  • 2015-02-03

Ronela shan Genta Ismajlin pedofile menaxheri e filmon dhe shperndan videon

e Marte 3 Shkurt 20151120 am p classwp-caption-textRonela HajatibrbrEgzon Krasniqi Vendosa te postoj videot dhe te zbuloj fytyren e vertete te Ronela Hajatit te tjera gjera do zbulohen me kohenbrbrFillimi i kesaj jave qe po leme pas ishte paksa problematik per disa personazhe