Rezultate te kerkimit per termin: +Ardian +Lluka

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] ardian / docs[0] 14741 / hits[0] 23178 / keyword[1] lluka / docs[1] 519 / hits[1] 976 /
PD: Arben Ndoka në krye të Mundjes. Alternativa e Ramës, krimi, trafiku e droga
  • 2016-08-29

PD: Arben Ndoka në krye të Mundjes. Alternativa e Ramës, krimi, trafiku e droga

Partia Demokratike ka reaguar sot në lidhje me zgjedhjen e ish-deputetit Arben Ndoka në postin e kryetarit të Federatës së Mundjes. Sipas demokratëve, kryeministri Rama ka dërguar zyrtarët e tij për të legalizuar Arben Ndokën, i dënuar për prostitucion dhe rrëmbim personi, duke dëshmu

Fani Zguro merr trofeun e Muslim Mulliqit
  • 2016-07-28

Fani Zguro merr trofeun e Muslim Mulliqit

Ekspozita Ndërkombëtare këtë vit bëri bashkë në Prishtinë 27 artistë nga vënde të ndryshme nën kurimin e Artan Shabanit Fani Zguro është fituesi i edicionit të 11 të të Ekspozitës Ndërkombëtare Muslim Mulliqi e cila prej më shumë se një dekade organizohet nga Galeria Kombëta

Mulliqi lokal: Cili është imazhi i bashkëkohores?
  • 2016-07-21

Mulliqi lokal: Cili është imazhi i bashkëkohores?

Qarqet e arteve pamore në Shqipëri gjithnjë kanë pasur një lloj arrogance se nuk duan ta kenë "Onufrin" si "Mulliqi" i Kosovës. Arsyet lokale të garës kanë saktësuar diferencën "ndërkombëtare" që kishte konkurrimi në Tiranë. Këta të fundit pothuaj kishin marrë gjithë mekanizmin

Këta janë artistët që garojnë për Çmimin Muslim Mulliqi 2016
  • 2016-07-20

Këta janë artistët që garojnë për Çmimin Muslim Mulliqi 2016

Fidan Bejtullahu, Luca Bolognesi, Erik Bunger, Kajsa Dahlberg, Marco Fantini, Regina Jose Galindo, Dora Garcia, Khaled Hafez, Driton Hajredini, Pablo Helguera, Eliza Hoxha, Ardian Isufi, Ilir Kaso,Luljeta Leci, Ilir Lluka, Edson Luli, Ra di Martino, Bruno Muzzolini, Alkan Nallbani, Ferhat Ozgur, St

Lufta kundër korrupsionit, në nivel të qërimit të hesapeve
  • 2015-12-26

Lufta kundër korrupsionit, në nivel të qërimit të hesapeve

Persekutimi, neglizhenca e stërzgjatja e lëndëve nga prokurorë e gjykatës e karakterizojnë deri tash luftën e 'madhe' kundër korrupsionit në vend. Lëndë të tilla me dekada kanë qëndruar në sirtarë të institucioneve të ndjekjes, madje pa prodhuar as verdikte të shkallës së parë

Rrëfimi për vrasjet që tronditën Pejën
  • 2015-10-10

Rrëfimi për vrasjet që tronditën Pejën

Familja Elshani për herë të parë ka treguar për media se si ka lindur dhe po vazhdon konflikti me familjen Kelmendi, që të dyja nga Dukagjini. Një nga anëtarët e kësaj familje ka rrëfyer për Indeksonline gjithë historinë e vr

Ringjallja e futbollit në vendin e përvuajtur
  • 2015-09-13

Ringjallja e futbollit në vendin e përvuajtur

Në natën e pesë gushtit në stadiumin e qytetit antik, Elbasan, KF Skenderbeu i Korçës është bërë ekipi i parë shqiptar që ka hyrë në fazën e grupeve në garën evropiane prej rënies së komunizmit më 1991 në Shqipëri. Përfaqësuesja shqiptare, duke grumbulluar lojtarë nga diasp