Rezultate te kerkimit per termin: +Ardian +Lluka

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] ardian / docs[0] 14000 / hits[0] 21964 / keyword[1] lluka / docs[1] 490 / hits[1] 936 /
Lufta kundër korrupsionit, në nivel të qërimit të hesapeve
  • 2015-12-26

Lufta kundër korrupsionit, në nivel të qërimit të hesapeve

Persekutimi, neglizhenca e stërzgjatja e lëndëve nga prokurorë e gjykatës e karakterizojnë deri tash luftën e 'madhe' kundër korrupsionit në vend. Lëndë të tilla me dekada kanë qëndruar në sirtarë të institucioneve të ndjekjes, madje pa prodhuar as verdikte të shkallës së parë

Rrëfimi për vrasjet që tronditën Pejën
  • 2015-10-10

Rrëfimi për vrasjet që tronditën Pejën

Familja Elshani për herë të parë ka treguar për media se si ka lindur dhe po vazhdon konflikti me familjen Kelmendi, që të dyja nga Dukagjini. Një nga anëtarët e kësaj familje ka rrëfyer për Indeksonline gjithë historinë e vr

Ringjallja e futbollit në vendin e përvuajtur
  • 2015-09-13

Ringjallja e futbollit në vendin e përvuajtur

Në natën e pesë gushtit në stadiumin e qytetit antik, Elbasan, KF Skenderbeu i Korçës është bërë ekipi i parë shqiptar që ka hyrë në fazën e grupeve në garën evropiane prej rënies së komunizmit më 1991 në Shqipëri. Përfaqësuesja shqiptare, duke grumbulluar lojtarë nga diasp

No Pic available
  • 2015-04-11

1011 leje legalizimi për Durrësin, ja lista e personave që përfitojnë

1011 banorë të Durrësit, kryesisht të zonës së ish-Kënetës kanë përfituar lejen e legalizimit për shtëpitë e tyre. Agjencia e Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave/Ndërtimeve Informale, dega Durrës njofton qytetarët që gjejnë emrin në listën e meposhtme të paraqiten

Legalizimet, lista me 1050 emra për Durrësin
  • 2015-02-16

Legalizimet, lista me 1050 emra për Durrësin

Zyra e ALUIZNI-t për qarkun e Durrësit ka shpërndarë të shtunën 1001 leje legalizimi për banorët e kësaj zone, ndërsa po bëhen gati më shumë se 1000 leje të tjera që pritet të shpërndahen pas disa ditësh. Ndërkohë, 1050 emra që përfitojnë leje legalizimi u bënë publike dje

No Pic available
  • 2014-08-07

Arti bashkëkohor eksploronKalanë e Porto Palermos

Perfomanca, video, fotografi, instalacione, workshop nga artistë ndërkombëtar dhe muzikë live do ti japëin jetë për dy netë Kalasë së Ali Pashë Tepelenës. “UNCHARTED” do të jetë tema e edicionit të tretë t&eu

Artistë nga Ballkani në kalanë e Ali Pashës
  • 2014-07-26

Artistë nga Ballkani në kalanë e Ali Pashës

Festivali i artit bashkëkohor Art Kontakt rikthehet nga data 8-10 gusht në Kalanë e Porto Palermos Larmia e disiplinave artistike të lëvruara në hapësirën e festivalit, e kombinuar me peshën historike të kalasë së Ali Pashë Tepelenës, i jep trajtë më të pasur produktit, i cili kapë