Rezultate te kerkimit per termin: +Ardian +Mullai

Total: 139
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.988Z

Kontrata e MEICO-s, pyetet sekretari i Mediut

"Lufta" midis Ministrisë së Mbrojtjes dhe Shtabit të Përgjithshëm, Forcave të Armatosura, në lidhje me nënshkrimin e kontratave për ngritjen e fabrikës së vdekjes në Gërdec, po përqendrohet në Prokurorinë e Përgjithshme. 24 orë pas dëshmisë së shefit të Shtabit të Përgjithsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.319Z

Ish-sekretari mohon pergjegjesite per Gerdecin

Ish-sekretari i Pergjithshem prane Ministrise se Mbrojtjes eshte thirrur dje qe te deshmoje per here te dyte ne lidhje me tragjedine e Gerdecit. Ka qene ora 11:00, kur Ardian Mullai ka hyre ne Prokurorine e Pergjithshme diten e djeshme dhe me pas eshte ngjitur per ne katin e trete, ku dhe gjendej gr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.048Z

Prokuroria i komunikon akuzat Luan Hoxhës dhe Shpëtim Spahiut

Ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm, Luan Hoxha është marrë zyrtarisht i është komunikuar akuza nga Prokuroria e Përgjithshme për çështjen e Gërdecit. Po ashtu bashkë me Hoxhën edhe ish- komandanti i Forcës së Bashkuar, Shpëtim Spahiu, ish-komandanti e Forcës Mbështese Zija

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.899Z

Gërdeci,prokuroria thërret 30-të persona për dëshmi

Prokuroria e Përgjithshme ka thirrur 30-të persona për të dëshumuar për çështjen e "Gërdecit". Prokuroria ka prerë fletërrithirrje për ish- ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu dhe 20-të persona të tjerë, ish- zyrtarë të mbrojtjes. Prokuroria ka prerë fletë-thirrje për shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.899Z

Gërdeci,Prokuroria thërret 30 persona për dëshmi

Prokuroria e Përgjithshme ka thirrur 30 persona për të dëshmuar për çështjen e "Gërdecit". Prokuroria ka prerë fletërrithirrje për ish- ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu dhe 29 persona të tjerë, ish- zyrtarë të mbrojtjes. Prokuroria ka prerë fletë-thirrje për shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.991Z

Ish-zyrtari rrëfen kontratat e MEICO

• Prokuroria e Përgjithshme mori dje në pyetje për pesë orë ish-sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes, lidhur me hetimet për tragjedinë e Gërdecit.Trazhgim Sokolaj Ish-zyrtari i lartë i dikasterit të Mbrojtjes Ardian Mullai, dëshmoi për më shumë se p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.057Z

Mediu e Gjeneralet, prokuroria ngre padine per Gerdecin

11/02/2009  TIRANE- Shpërthimi i fuqishëm në punishten e çmontimit të municioneve luftarake në Gërdec, ka bërë që Prokuroria e Përgjithsme të marrë 15 persona të pandehur, midis të cilëve mësohet se është edhe emri ish-Ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu. Burime pranë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama