Rezultate te kerkimit per termin: +Ardian +Visha

Meta: total 452 / total_found 452 / time 0.000 / keyword[0] ardian / docs[0] 14741 / hits[0] 23178 / keyword[1] visha / docs[1] 1270 / hits[1] 2704 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

No Pic available
  • 2017-05-25

Deputeti Peza nën akuzë, dosja në gjykatë

Deputeti Alfred Peza zyrtarisht është marrë i pandehur nga prokuroria e përgjithshme , e cila e hetoi atë për pastrim parash, fshehje të ardhurash dhe mos deklarim pasurie. Akuza i është komunikuar Pezës në Prokurori këtë enjte teksa ai ka qenë i shoqëruar nga avokati Ardian Visha. Pe

PËR KRIMINELIN ALFRED PEZA DHE ENGJËJT E PROKURORISË!
  • 2017-05-25

PËR KRIMINELIN ALFRED PEZA DHE ENGJËJT E PROKURORISË!

Sa më përket mua personalisht, të gjithën këtë po e përjetoj si një eksperiencë të munguar dhe të radhës, të cilën nuk ia uroj askujt. Pasi motivi që më ka shoqëruar këto ditë të vështira për Mirelën, Hergin, Almirin dhe nënën time, është një shprehje e Gëtes: Gjatë gji

No Pic available
  • 2017-02-27

Oficeri që zbuloi korrupsionin e gjyqtares Andrea nuk tregon informatorin

Oficeri i policisë gjyqësore, i cili ka referuar në prokurori rastin e korrupsion në Gjykatën e Lartë ku ishte e përfshirë gjyqtarja Majlinda Andrea dhe bashkëshorti i saj, nuk ka pranuar të tregojë në gjykatë emrin e personit që e kishte informuar. Sipas dëshmitarit, ligji nuk e dety

No Pic available
  • 2017-02-24

Xibraka, gjykata refuzon kërkesën për gjykim të shkurtuar

Në seancën për 9 të pandehurit e grupit të Xibrakës, Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën e akuzës dhe të pandehurve për gjykim të shkurtuar. Avokati i Klement Dalipit, Ardian Visha, u largua nga seanca dhe kërkoi përjashtimin e trupit gjykues. Në fillim të muajit janar

No Pic available
  • 2016-12-05

Shtyhet seanca për gjyataren e Gjykatës së Lartë Majlinda Andrea

Shtyhet për në 12 dhjetor seanca gjyqësore për gjyqtaren Majlinda Andrea dhe bashkëshortit të saj të cilët akuzohen për korrupsion. Avokati mbrojtës, Theodhori Sollaku kërkon heqjen e masës së pezullimit me argumentin se ka kaluar afati 3 mujor. Sollaku kërkon pavlefshmërinë e përgj

INVESTIGIMI/ Prokuroria shmang kontrollin e banesave dhe pasurive për gjyqtarët dhe prokurorët e akuzuar për korrupsion
  • 2016-10-26

INVESTIGIMI/ Prokuroria shmang kontrollin e banesave dhe pasurive për gjyqtarët dhe prokurorët e akuzuar për korrupsion

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se Prokuroria shmang rëndom kontrollin e banesave të gjyqtarëve dhe prokurorëve në rastet e hetimit të korrupsionit apo të pasurisë së tyre. Nga Flamur Vezaj Në legjislacionin shqiptar, kontrolli i banesës renditet i dyti pas arrestimit për p