Rezultate te kerkimit per termin: +Ardiana +Hobdari

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.278Z

Ambasadorja e re në Greqi, Ardiana Hobdari: Dialog dhe zgjidhje të problemeve

Shqipëria ka vendosur të ndërrojë fytyrë në përfaqësimin e saj diplomatik në Greqi. Në kohën kur marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë nuk janë më të mirat e mundshme, Shqipëria përgatitet të dërgojë në Athinë një tjetër ambasadore. Pas përfundimit të mandatit të am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.461Z

Cakaj shkarkoi nga detyra ambasadoren në Athinë, media greke: Hobdari e përfshirë në vjedhjen e 100 pasaportave një vit më parë

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, shkarkoi sot ambasadoren shqiptare në Athinë, Ardiana Hobdarin, ndërsa media greke Protothema, shkruan se shkak për këtë vendim është bërë vjedhja e 100 pasaportave shqiptare vitin e kaluar në kryeqytetin helen. Sipas medias greke, Hobdari ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.469Z

Prapaskenat e përplasjes/ Gent Cakaj humbet gjyqin për pasaportat e vjedhura dhe shkrin ambasadën në Greqi

AMBASADORJA E SHKARKUAR, ARDIANA HOBDARI (DJATHTAS) AMBASADORJA E PROPOZUAR, LUELA HAJDARAGA ARISTIR LUMEZI/ Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, ka shkarkuar dje ambasadoren e Shqipërisë në Athinë, Ardiana Hobdari, dhe pjesën më të madhe të stafit të ambasadës sonë. Vendimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.752Z

Ministri Bushati seancë dëgjimore me tre kandidaturat për Ambasadorë

Komisioni i Politikës së Jashtme ka zhvilluar ditën e sotme një seancë dëgjimore me Ministrin e Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati. Kjo seancë dëgjimore është zhvilluar në lidhje me tre kandidaturat për Ambasadorë,  Ardiana Hobdari- Ambasadore në Këshillin e Evropës, Roland Bimo-Am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.473Z

Cakaj shkarkoi ambasadoren, ja çfarë thotë ambasada shqiptare në Athinë

ARISTIR LUMEZI/ Ambasada shqiptare në Athinë ka sqaruar dje se nuk ka asnjë njoftim zyrtar për shkarkimin e ambasadores Ardiana Hobdari. E pyetur nga BalkanWeb, në një reagim zyrtar ambasada shqiptare në Athinë sqaron se nuk ka njoftim zyrtar nga institucioni përkatës, Ministria e Punëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.213Z

Seancë dëgjimore me kandidatët për Ambasadorë në Kinë dhe Greqi

Komisioni i Jashtëm po zhvillon një seancë dëgjimore me dy kandidaturat për Ambasadorë në Kinë dhe Greqi. Kandidat për Ambasador në Kinë është Selim Belortaja, ndërsa për Greqinë është Ardiana Hobdari. Në fjalën e tij, Belortaja u shpreh: Besoj se per nje Ambasador te mire eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:44.017Z

Cakaj shkarkon Konsullin e Përgjithshëm të Shqipërisë në Bari, ja kush e zëvendëson

Shkarkime në Konsullatën shqiptare në Bari të Italisë. Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, ka shkarkuar sot nga detyra Konsullin e Përgjithshëm në Bari, Ardian Haskajn, sipas “News24”. Në vend të Haskaj, Cakaj ka emëruar Genta Mburimin. Shkarkimi në Konsullatën n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama