Rezultate te kerkimit per termin: +Ardiana +Varfi

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] ardiana / docs[0] 307 / hits[0] 378 / keyword[1] varfi / docs[1] 459 / hits[1] 781 /
No Pic available
  • 2010-11-25

Diplomat e njohura nga Ministria e Arsimit dhe Shkences per vitin 2010

Anilejda Shembitraku Ministria e Arsimit dhe Shkences publikon listen e diplomave qe jane njohur nga ky institucion per vitin 2010. Behet fjale per 1175 studente per te cilet procesi i njohjes se diplomes se fituar jashte vendit ka perfunduar. Tashme kandidateve qe iu eshte ekuivalentuar diploma e

No Pic available
  • 2010-07-28

Formulari A2, maturantët edhe një jave kohë për ta plotësuar

Maturantët kanë edhe një javë kohë për të plotësuar formularin A2, nga ku do të bëjnë përzgjedhjen e degëve ku ata do të studiojnë. Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka bërë të ditur se afati i fundit i dorëzimit të këtij formulari është data 2 gusht. Rregullorja e Maturës

No Pic available
  • 2010-07-28

Reforma e re e financimit, cilët studentë përfitojnë

Cila do të jetë formula për dhënien e kuponit shtetëror për studentët   Studentët më të mirë të maturave të ardhshme do të mund të përfitojnë nga kuponi në sistemin e ri të financimit që do të prezantojë së shpejti Ministria e Arsimit dhe e Shkencës. Në k

No Pic available
  • 2009-11-10

Lista e pedagogëve të UT-së, që ndalohet të japin mësim në universitetet private

Pedagogët e mëposhtëm nuk mund të japin mësim në ciklet e dyta (MNP, DND) dhe të treta (MND, Doktoraturë) në universitetet private, si edhe në asnjë cikël në Universitetin Evropian të Tiranës Universiteti i Tiranës ka bërë të ditur dje listën e pedagogëve efektivë të kët

No Pic available
  • 2009-01-14

Njohja e diplomës, lista e aplikantëve që duhet të tërheqin dokumentin e njohjes

Jonida Tashi Zbardhen emrat e 500 aplikantëve që duhet të paraqiten pranë Ministrisë së Arsimit për të tërhequr dokumentin e njohjes së diplomës. Pas verifikimit të dosjes së çdo aplikanti, Sektori i Njohjes së Diplomave në Ministrinë e Arsimit ka publikuar emrat e kanidatëve, t

No Pic available
  • 2008-09-09

Fituesit e Fakulteteve

UNIVERSITETI I TIRANËS 001:Histori Faqe 1 Rend R.Deg ID Emri - Atësia - Mbiemri Rrethi Mes D1 D2 Z1 Z2 Pikë Pr. Shënime 1 0815498 Iva Armand Balza Elbasan 9.97 9.74 8.78 9.68 9.51 6,483.30 9 Fitues: Drejtësi, Pref. 1 2 0827405 Esjona Mehmet Jahaj Lushnje 9.40 9.58 8.50 9.34 9.51 6,297.70 9 Fitu

MASH kyç buxhetin për universitetet, rrezikohen investimet
  • 2008-05-23

MASH kyç buxhetin për universitetet, rrezikohen investimet

  Universitetet, tre muaj pa para. Shkak, kundërshtimi nga rektorët i kompetencave të reja të kancelarëve Kaos në universitete. Mungesa e financave prek edhe web-in e UT-së. Qëndron mbyllur se nuk ka para për ta paguar Deklarata e lëshuar dy ditë më parë nga rektori i Universi