Rezultate te kerkimit per termin: +Ardit +Gjoklaj

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] ardit / docs[0] 3017 / hits[0] 4509 / keyword[1] gjoklaj / docs[1] 174 / hits[1] 312 /
U dorëhoq para Vettingut, KLP vendos për prokurorin Fusha
  • 2019-03-06

U dorëhoq para Vettingut, KLP vendos për prokurorin Fusha

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, i mbledhur ditën e sotme ka marrë vendim lidhur me dorëheqjen e dhënë nga prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Petrit Fusha. KLP ka vendosur që ta cilësojë të përfunduar mandatin e prokurorit, i cili do të jetë në detyrë deri në 31 mars. Gjith

No Pic available
  • 2018-12-21

Veliaj e akuzon për leje ndërtimi, Tabaku: E mora në 2014, kur isha deputete

Bashkia e Tiranës akuzoi më herët deputeten Jorida Tabaku, duke thënë se kjo i ka dhënë leje ndërtimi vetes së saj. Në njoftimin e dhënë nga Bashkia, thuhej, se jo vetëm Lulzim Basha i ka dhënë vetes me firmën e tij një leje për ndërtimin e një kati të 13-të në pallatin ku ban

No Pic available
  • 2018-12-09

E larguan studentët, pedagogu: Një grup i dhunshëm ka zaptuar protestën

Profesori Jani Marka Pedagogu Jani Marka, nga Departamenti i Biologjisë në UT, i cili u dëbua nga protesta e studentëve para Ministrisë së Arsimit, pasi ata e akuzuan se si anëtar i Lëvizjes për Universitetin, ai ka tentuar ti përçajë dhe politizojë tubimin, ka folur për mediat pas ngj

No Pic available
  • 2018-12-03

Lëvizja për Universitetin: Ministrja Manastirliu kopjoi doktoraturën

Lëvizja për Universitetin ka publikuar disa të dhëna, ku pretendohet se ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka kopjuar temën e saj të doktoraturës. Ka gënjyer sepse atë punë, siç tregojnë fotot më poshtë në kapitujt hyrës e ka kopjuar thuajse në çdo gërmë nga puna sh

Raporti i Reporterëve pa Kufij, PD: Është tronditës
  • 2018-12-01

Raporti i Reporterëve pa Kufij, PD: Është tronditës

Partia Demokratike ke publikuar sot raportin e Reporterëve pa Kufij në lidhje me lirinë e medias, duke thënë se Shqipëria ndodhet në 5 vendet në botë me krim të organizuar të rrezikshëm. Deputetja Albana Vokshi, thotë se kjo është një situatë alarmante  dhe që ka ndikuar drejtpër

Noka si ndahet Veliajt: Zogu i Tiranës; kryebashkiaku: PD më futi në kurth
  • 2018-06-19

Noka si ndahet Veliajt: Zogu i Tiranës; kryebashkiaku: PD më futi në kurth

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erione Veliaj e la Komisionin e Medias shumë i acaruar, por nuk nguroi të sqaronte për mediat arsyet pse ishte i pranishëm në sallë. Veliaj tha se është i zgjedhuri i popullit dhe shkoi në seancë dëgjimore vetëm se e ka me pasion të flasë për projekt

Protesta e PD, zbulohet banderola gjigante: Drejtësi për Arditin
  • 2018-01-27

Protesta e PD, zbulohet banderola gjigante: Drejtësi për Arditin

Të rinjtë e FRPD kanë shpalosur në sheshin Skënderbej një banderolë gjigante me portretin e 17- vjeçarit Ardit Gjoklaj, i cili rreth një vit më parë u vra në mënyrë aksidentale në landfillin e Sharrës. PD e konsideron Ardit Gjoklajn simbol i viktimës nga mafia e plehrave dhe kërkon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama