Rezultate te kerkimit per termin: +Arditi

Meta: total 395 / total_found 395 / time 0.000 / keyword[0] arditi / docs[0] 395 / hits[0] 900 /
Bujqësia, prioritet i LSI, Kryemadhi ndalet në fermën e çiftit nga Lushnja
  • 2019-03-30

Bujqësia, prioritet i LSI, Kryemadhi ndalet në fermën e çiftit nga Lushnja

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi takime në disa ferma bujqësore në zonën e Lushnjës në njësinë administrative Golem. Ajo ka parë nga afër problematikat e fermerëve të zonës, ku ulja drastike me afërsisht 6 herë e subvencioneve për bujqësinë nga qeveria dhe mungesa e t

Denoncohet ilaçi turk Oledrohot i Nadir Çaushollit, hidhet në sulm kushëriri i tij
  • 2019-03-23

Denoncohet ilaçi turk Oledrohot i Nadir Çaushollit, hidhet në sulm kushëriri i tij

23 Një farmaciste ka denoncuar një ilaç me origjinë turke, të quajtur Oledrohot, që përdoret si antigripal. Në videon e postuar nga Lolita, e cila pretendon se është denoncuar nga një farmaciste, thuhet se këtij bari i fshihet data e skadencës. Sipas denoncimit, ky është një skandal

No Pic available
  • 2019-03-15

Pikëtakim me shqiptarët në Tokën e Shenjtë

Luan Rama Hebrejtë, – shkruan një ndër poetët më të mëdhenj izraelit Jehuda Amishai, – janë si një rezervat i përjetshëm pylli, ku drurët rrinë ngjitur njëri me tjetrin, madje dhe të vdekurit. Nuk kanë vënd për tu shtrirë. Ata qëndrojnë drejt, mbështetur tek të gja

Pemët e dashurisë, 200 fidanë mbillen në Tiranë ditën e Shën Valentinit
  • 2018-02-14

Pemët e dashurisë, 200 fidanë mbillen në Tiranë ditën e Shën Valentinit

Këtë vit mos këput asgjë për dashurinë, më mirë hidh rrënjët dhe shih të rritet ndër vite Nën këtë moto dhjetëra çifte të reja në kryeqytet iu bashkuan në Ditën e të Dashuruarve nismës së Bashkisë së Tiranës duke mbjellë 200 pemë të reja, si simbol i dashurisë së tyre

Veliaj: Në shkurt rinisim programin e kredive të buta
  • 2018-01-28

Veliaj: Në shkurt rinisim programin e kredive të buta

Arditi dhe Blerina janë një nga çiftet e reja, që shtatorin e shkuar përfituan nga programi i Bashkisë së Tiranës për kredi të butë. Në pak javë, ata përfunduan të gjitha procedurat ligjore dhe tashmë kanë një shtëpi të re, në të cilën jetojnë së bashku me vajzën 3 vjeçare

Historia e tenorit shqiptar në Greqi: Kush më ndihmoi për të ndjekur ëndrrën
  • 2017-12-25

Historia e tenorit shqiptar në Greqi: Kush më ndihmoi për të ndjekur ëndrrën

  Zonja Leni ka ardhur në E Diela Shqiptare në rubrikën Ka një mesazh për ty për ti dhënë një mesazh djalit të saj të madh. Leni është nga Lushnja dhe ka tre fëmijë të cilët jetojnë në Greqi, ku edhe punojnë. Para një viti, Lenit i ka vdekur i shoqi dhe tani jeton vetëm.

No Pic available
  • 2017-12-18

Ardit Gjebrea zbulon vuajtjen më të madhe në jetën e tij

Në rubrikën Ka një mesazh për ty që moderohet nga Ardit Gjebrea, ku personazh i ftuar ishte një vajzë adoleshente që vuante nga mbipesha, moderatori tregoi një nga vuajtjet e tij. Teksa dëgjonte Gentanën, e cila tregoi se vuante nga mendimi i njerëzve për shkak të pamjes s