Rezultate te kerkimit per termin: +Arens +Kombtare

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

100 milion euro pr alik Holding

Kompania m e madhe e telekomunikacionit n Shqipri Albtelecom, e prfshir me procesin e privatizimit si pjes e alk Holding, vendosi t marr nj kredi me vler 100 milion Euro nga Banka Evropiane pr Rindrtim dhe Zhvillim (BERZH) dhe Banka e Detit t Zi pr Tregti dhe Zhvillim (BTDB). Pas privatizimit dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.866Z

Grabitqarja tronditëse Mira Meksi

Ndrsa thyhej me rropam gjysm shekulli komunist, emri i Mira Meksit u lakua n publicistikn e Ameriks Latine e t Spanjs si “Lulja pirate e Gabos”, kolumbianit t famshm Gabriel Garsia Markez. Markezi i letrave nuk shqeu syt, si bn menaxhert e tij t kujdesshm, vendosi du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Buka e ngroht e Fush Krujs

Presidenti Bush nuk e dinte se pak kilometra nga vendi ku Airfoce One po ulej, do t vizitonte furrn e buks m t ngroht t rruzullit. Pikrisht aty ai do t harronte se ishte presidenti m i rndsishm i globit dhe ndoshta m i shnjestruari, teksa shikonte tortn me miell fush kruje t mbrujtur nga Usaidi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.745Z

Pamuk: Kur në Turqi, si në Shqipëri, mendohej: Këtu sndodh asgjë!

Shkrimtari Orhan Pamuk në promovimin e librit Stambolli, kujtime dhe qyteti, në Kuvendin shqiptar, tregon se si po kalon të njëjtin moment si në vitet 60, kur në Turqi dhe në Shqipërinë e izoluar nga diktatura mendohej se këtu nuk ndodh asgjë. Ky pikëtakim e ka rikthyer dy herë dje shkr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama