Rezultate te kerkimit per termin: +Arena +Kombtare

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.704Z

"Ana Bolena e Donizzetit" do ngjitet në skenën e TOB-it

Opera me 2 akte "Ana Bolena e Donizzetit" dhe Libretin e Felice Romani po materializohet përmes provave në skenën e Teatrit Kombtar të Operas dhe Baletit me regji të Eleonora Paterniti dhe skenë të Platon Bardhit, kostumet të Sartoria Arrigos nga Milano, orkestra simfonike e TKOB dirigjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.308Z

Gjeniu i Vogël, starton në TV Klan edicioni i 3-të i spektaklit

Dhunti kan vokalin dhe interpretimin Live. Jo m kot jan przgjedhur si fantazistt e rinj t spektaklit Gjeniu i Vogl, q rikthehet n Televizionin Klan me edicionin e tret, pas katr vjetsh, me nj format krejt origjinal nga dy programet e mparshm. Jan 30 fmij t przgjedhur nga e tr arena shqiptare prmes a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.866Z

Grabitqarja tronditëse Mira Meksi

Ndrsa thyhej me rropam gjysm shekulli komunist, emri i Mira Meksit u lakua n publicistikn e Ameriks Latine e t Spanjs si “Lulja pirate e Gabos”, kolumbianit t famshm Gabriel Garsia Markez. Markezi i letrave nuk shqeu syt, si bn menaxhert e tij t kujdesshm, vendosi du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Kriza politike n Serbi dhe zgjedhjet e parakoheshme

N turin e dyt t zgjedhjeve presidenciale q u organizuan n Srbi n fillimin e muajit Shkurt rifitoi kandidati me prirje Perndimore ,Boris Tadic. Ai siguroi 50.5 % t votave, ndrsa kandidati radikal Tomislav Nikolic, i cili sht kundr integrimit n Bashkimin Europian e n NATO dhe mbron nevojn e thellim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.690Z

Eurovizion, Juliana e fortë, po pa fitore!

Këngëtarja shqiptare solli një paraqitje dinamike e të fortë, por nuk ka mundur ti sigurojë Shqipërisë hyrjen në 10-she Tensioni i lart q ka shkaktuar Juliana Pasha n natn finale t Eurovizion, mbyllte muzikn me bekimin biblik q kjo kngtare nga Shqipria u ka dhn evropianv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama