Rezultate te kerkimit per termin: +Argita

Meta: total 1000 / total_found 1017 / time 0.000 / keyword[0] argita / docs[0] 1017 / hits[0] 2430 /
Akuza për plagjiaturë/ Argita Berisha fshin doktoraturën dhe padit Taulant Mukën
  • 2019-02-23

Akuza për plagjiaturë/ Argita Berisha fshin doktoraturën dhe padit Taulant Mukën

Një ditë më parë, ish-zëvendësministri i Arsimit Taulant Muka akuzoi Argita Berishën (Malltezi) për plagjiaturë, duke dhënë edhe fakte që vërtetonin akuzat e tij. Mirëpo, kjo ka sjellë edhe reagimin e vajzës së ish-kryeministrit, e cila ka vendosur që të padisë Taulant Mukën p

Ish-zëvendësministri denoncon sërish: Vajza e Berishës me artikuj plagjiaturë
  • 2019-02-22

Ish-zëvendësministri denoncon sërish: Vajza e Berishës me artikuj plagjiaturë

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka ka publikuar skandalin e radhës. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Muka ka treguar se vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha ka një artikull 100% plagjiaturë. Ai tregon edhe dokumentet përkatëse, të cilat sipas Mukës vërtetojnë se punimi

No Pic available
  • 2017-09-20

Erla Mëhilli, Henri Çilit: Nëse do kalonte ligji, do i vije universitetit emrin e gjyshit të Berishës

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha, ka ndërhyrë sot në debatin mes ish-kryetarit të PD dhe Henri Çilit. Ajo thotë se nëse Berisha do kishte pranuar tia kalonte ligjin klientelist, Çili do ishte gati ti vinte UET-it, jo vetëm emrin e Argitës, por emri i gjyshit t

No Pic available
  • 2017-04-19

Zbardhet pasuria e Berishës, Argita të ardhura nga qiratë, Shkëlzeni shet pronën 600 mijë euro

Fëmijët e kryeministrit Berisha kanë deklaruar të shumta kryesisht nga mësimdhënia dhe konsulenca juridike. Panorama ka siguruar sot deklarimin e pasurisë së familjes së ish kryeministrit Berisha, ku si çdo vit tjetër kanë deklaruar pasurinë e tyre edhe Shkëlzeni dhe Argita Malltezi. I

Ora News pranë 9 familjeve të efektivëve të rënë në detyrë
  • 2017-03-11

Ora News pranë 9 familjeve të efektivëve të rënë në detyrë

Gjatë përpjekjeve për të ndërtuar një shtet demokratik pas rënies së komunzimit, në 26 vite kanë humbur jetën 300 efektivë të policisë në krye të detyrës. Sakrificat njerëzore kanë ndodhur në përballje me krimin ose gjatë aksidentimit në patrullimet e përditshme. Viktimat kan

No Pic available
  • 2017-02-14

Dëshmitari i CEZ: Emrat e prokurorëve që dekonspiruan hetimin

Romeo Karaj, juristi i OSHEE-së dhe dëshmitari kyç i aferës të privatizimit të OSSH te kompania CEZ, tregon me emra prokurorët që dekonspiruan hetimin. Nga Romeo Karaj Janë të shumtë personat të cilët më pyesin se çfarë vendimi do të marrë komisioni parlamentar për investigimin e

Nga e urta Liri, tek Zeni, Argita e mbeska e vogël: Këta janë si familje për burg
  • 2017-02-14

Nga e urta Liri, tek Zeni, Argita e mbeska e vogël: Këta janë si familje për burg

Katrahura dramatike që përjetojnë shqiptarët këto 25 vjet, e ka një kryekokë që e ideoi, e frymëzoi, e zbatoi dhe i korri frytet kriminale për veten e tij, familjen e tij dhe gjithë bashkëpunëtorët e tij përfitues mbi gjakun dhe mundin e shqiptarëve. Kryekoka është Sali Berisha