Rezultate te kerkimit per termin: +Argjentin

Meta: total 1000 / total_found 4802 / time 0.002 / keyword[0] argjentin / docs[0] 4802 / hits[0] 7748 /
Panik për trajnerin e Argjentinës, përplaset me biçikletë!
  • 2019-04-09

Panik për trajnerin e Argjentinës, përplaset me biçikletë!

Momente paniku për trajnerin e Argjentinës Lionel Scaloni. Numri 1 i përfaqësueses ka pësuar një aksident në ishullin e Mallorcas në Spanjë në të cilin fillimisht u tha se kishte marrë plagë të rënda. 40-vjeçari ishte duke udhëtuar me biçikletë kur u përplas papritur nga një vet

No Pic available
  • 2019-04-01

PANIKU DHE SULMET SJANË ZGJIDHJE PËR SIGURINË USHQIMORE

Nga Mentor KIKIA Nëse ka një fushë në të cilën është abuzuar në kurriz të shqiptarëve, ajo është industria e ushqimeve. Nuk bëhet fjalë për anën financiare, por së pari për abuzimin në dëm të shëndetit. Hapja e kufijve në 1991, gjeti një popull të uritur, tregje tërësisht

Bosi shqiptar (Dhori) e zhvat dhe kërcënon, italiani arratiset në Argjentinë
  • 2019-03-31

Bosi shqiptar (Dhori) e zhvat dhe kërcënon, italiani arratiset në Argjentinë

Bandat shqiptare, kryesisht ato që merren me prostitucion dhe trafik droge janë duke vepruar brutalisht për zgjerimin e territorit ku veprojnë në Europë dhe një rast i paprecedentë presioni ndaj një biznesmeni është regjistruar së fundmi në Itali. Mediat përtej Adriatikut shkruajnë se

Argjentina rikthehet te fitorja, Maroku bie në fund!
  • 2019-03-27

Argjentina rikthehet te fitorja, Maroku bie në fund!

Argjentina lë pas zhgënjimin e humbjes 1-3 ndaj Venezuelës në Madrid, pasi arriti të triumfonte 0-1 në miqësoren e dytë të muajit mars ndaj Marokut në Tanger. Pa Messin por me dyshen Dybala-Lautaro Martinez në sulm, skuadra e Scalonit edhe pse bëri një lojë të mirë nuk kishte saktës

Me flori 24-karat, dhuratë e veçantë për Messin (Foto)
  • 2019-03-27

Me flori 24-karat, dhuratë e veçantë për Messin (Foto)

#td_uid_1_5c9bdbcece8f2 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/cel2-80x60.png) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c9bd

Maradona apo Mesi? Diego i përgjigjet ish-trajnerit të Lushnjës
  • 2019-03-26

Maradona apo Mesi? Diego i përgjigjet ish-trajnerit të Lushnjës

Kur Mario Kempes, kampion bote me Argjentinën në vitin 1978 u pyet se cila ishte diferenca mes Maradonës dhe Messit, dha këtë përgjigjje: Leos i është dashur spostojë Ronaldinhon dhe më pas të përballet me Ronaldon, ndërsa Diego nuk ka patur rivalë. Një përgjigjje që lë shumë vend

No Pic available
  • 2019-03-25

Ismail Kadare, tashmë pjesë e librarisë më të bukur në botë

Të përkthyer në rreth 50 gjuhë të huaja, librat e shkrimtarit Ismail Kadare tashmë mund të gjenden edhe tek “El Ateneo Grand Splendid”. Kjo librari, e cila ndodhet në Buenos Aires të Argjentinës, është vlerësuar nga National Geographic si “libraria më e bukur në bot