Rezultate te kerkimit per termin: +Argjentinn

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] argjentinn / docs[0] 8 / hits[0] 10 /
No Pic available
  • 2010-09-01

Shqipëria, kërkesë për të qenë vëzhguese në Organizatën e Shteteve Amerikane

Shqipria ka krkuar antarsimin pran Organizats s Shteteve Amerikane, n cilsin e Vzhguesit t Prhershm, i cili pritet t rris vizibilitetin e aksionit dhe angazhimit diplomatik t Shqipris, n shrbim t interesit kombtar t vendit. Kjo shtnga ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, gjat n

No Pic available
  • 2010-07-06

Kampionati, Berisha, i paqëndrueshëm, bëhet me Gjermaninë

E vetmja fush, ku Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, e ndrron pllakn si t doj, sht sporti, ku e reflekton qart paqndrueshmrin n mnyrn e t brit tifozllk ndaj nj skuadre. Njeh m mir se kushdo tjetr fitoret politike dhe duket se kjo sht shtysa q edhe n kombinate botrore, t anoj gj

No Pic available
  • 2010-06-17

Argjentina ka shpërthyer në ndeshjen e dytë të grupit B

4-1 ka fituar skuadra e Maradons kundr Kores s Jugut dhe tre gola jan realizuar nga Higuain. Goli i par pr Argjentinn ishte nj autogol i koreanve. Argjentina ka dominuar t gjith lojn veanrisht n pjesn e dyt t saj ku sht par m e liruar. Me kt ndeshje mund t thuhet se kjo skuadr sht m shpreh m shum s

No Pic available
  • 2010-06-13

Kampionati Botëror, miliardat që hidhen në bastet e futbollit

Një skendinë e gjetur mirë mund të të bëjë milionerë, por më shumë mundësi ka që pas saj të mbetesh pa para M 1994 kur Brazili fitonte botrorin, nj burr nga Shqipria q nuk kishte 10 milion t’i vinte bast n ndeshje, vuri bast gruan dhe e humbi (Sigurisht nuk e meri

Itali 1990: Gjermania, princesha e Romes
  • 2010-06-13

Itali 1990: Gjermania, princesha e Romes

(Panorama Sport) - Pas 46 vitesh italianëve ju dha mundësia të organizonin përsëri një botëror futbolli. Kjo ndodhi në kohën kur ishte shembur muri i Berlinit, kur kishin nisur të shembeshin edhe dinastitë komuniste të Evropës Lindore për t’u vendosur demokracia e vërtetë, e cila n

No Pic available
  • 2010-04-07

Ndërsa Evropa heziton...

Jo q prej 1930-s politikat ndrkombtare kan qen n rrjedha t tilla. Rritja e shteteve, si: Kina, India, Turqia, Brazili dhe Rusia po sfidon demokracit e vjetra si kurr m par. Por, n vend se BE-ja ta prdor rritjen si mbrojtje t vetes, Evropa ka dshtuar n adaptimin e politikave t jashtme serioze dhe

Fjala e Britanis
  • 2009-12-11

Fjala e Britanis

Holanda dhe Britania e Madhe kan mbshtetur pavarsin e Kosovs dhe kan pohuar se ajo sht shpallur n harmoni me t drejtn ndrkombtare dhe t drejtn e Kosovs pr vetvendosje. Rumania, ndrkaq, ka pohuar se Rezoluta 1244 ka garantuar integritetin territorial t Serbis. Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis n Hag,