Rezultate te kerkimit per termin: +Argjentins

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] argjentins / docs[0] 13 / hits[0] 13 /
Zyrtare: Shtyhet ndeshja mes Argjentinës dhe Brazilit, shkaku i shiut (Foto)
  • 2015-11-13

Zyrtare: Shtyhet ndeshja mes Argjentinës dhe Brazilit, shkaku i shiut (Foto)

Derbi i Amerikës së Jugut mes Argjentinës dhe Brazilit, i paraparë të luhet në ora 01:00 të mëngjesit sipas kohës tonë lokale, është shtyrë. Shkaku i shtyrjes janë reshjet e mëdha të shiut që kanë përfshir

Kush e ka fatin të blejë këtë portier
  • 2014-04-09

Kush e ka fatin të blejë këtë portier

Agustin Marchesin është portieri që po mahnitë të gjithë me pritjet e tij. Portieri argjentins po shkëlqen me skuadrën e Lanus duke nxitur interesimin e shumë skuadrave për të. Portieri 26 vjeçar pritet të jetë edhe në Kam

Argjentine digjet flamuri britanik
  • 2012-01-21

Argjentine digjet flamuri britanik

Tensionet mes Britanisë së Madhe dhe Argjentinsë, lidhur me sovranitetin mbi Ishujt Falkland ( Argjentina i njeh me emrin Malvines), vijojnë të mbeten të larta. Qindra persona, me pankarta kundër Britanisë dhe kryeministrit Cameron u mblodhën p

No Pic available
  • 2010-08-14

Bomba e Tevez: Pas pak do të tërhiqem

Deklarata sht vetm 26 vje, megjithat Karlos Tevez nuk mendon t qndroj gjat n fushat e futbollit. Gjat nj interviste pr “TyC Sports”, sulmuesi argjentinas tregon se nuk sht m i lidhur me topin dhe pranon se “mungon pak koh nga trheqja ime. Nj lojtar e ka t vshtir t luaj nse nuk sht

Maradona nuk rizgjidhet si trajner i Argjentins
  • 2010-07-28

Maradona nuk rizgjidhet si trajner i Argjentins

Ndryshe nga sa u përfol ditët e para pas eleminimit nga botërori i Afrikës së Jugut, Diego Maradona nuk është më trajner i kombëtares së Argjentinës. Lajmi u publikua nga zëdhënësi i federatës së futbollit argjentinase i cili tha se vendimi u mor në unanimitet të plotë

No Pic available
  • 2010-07-08

Hollanda dhe Spanja finalistët e botërorit

Kupa e Bots do t ket n edicionin e saj t 19 nj finale t paluajtur m par. Holand dhe Spanja m 11 korrik n Johanesburg do t luftojn pr kt trofe t rndsishm. Ekipi spanjoll, m i miri n historin e ktij vendi, do t zhvilloj pr her t par nj finale. Skuadra e drejtuar nga fitimtari Vincente Del Bosque ka el

No Pic available
  • 2010-06-29

Kampionati, Berisha tradhton Francën, bëhet me Argjentinën

'Ndeshjet e djeshme ishin perla të vërteta në historinë e futbollit botëror" I impresionuar nga Argjentina, Kryeministri Sali Berisha duket se ka “tradhtuar” dashurin pr Francn, e cila mori me vete valixhet n kt kampionat botror t Afriks s Jugut. N rast