Rezultate te kerkimit per termin: +Argjentina

Meta: total 1000 / total_found 2990 / time 0.001 / keyword[0] argjentina / docs[0] 2990 / hits[0] 4695 /
No Pic available
  • 2017-02-10

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet 4 vende për faj të Afrikës

Shqipëria rrëshqet sërish në renditjen e Fifa-s, dhe këtë herë faji është i Afrikës. Në klasifikimit e muajit shkurt, Kombëtarja Kuqezi pozicionohet në vendin e 55, duke humbur katër vende në krahasim me Janarin, edhe pse nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje për këtë 2017. Lëvizjet në

Argjentina Bauza merr persiper te flase me Icardin dhe te tjeret
  • 2017-02-01

Argjentina Bauza merr persiper te flase me Icardin dhe te tjeret

p styletext-align justifyEdgardo Bauza merr persiper te zgjidhe perfundimisht te gjitha problemet qe ka Argjentina madje edhe mungesen e grumbullimit te Mauro Icardit 59-vjecari i cili drejton perfaqesuesen 8220Abiceleste8221 qe prej gushtit te vitit te kaluar thuhet se do te nise nje tur ne Evrope

No Pic available
  • 2017-01-31

Anija britanike 250 vjet e fundosur, por brenda saj ndodhet thesari

Një gjahtar thesarësh nga Argjentina synon që të nxjerrë një luftanije britanike, e cila u mbyt në brigjet e Uruguajit rreth 250 vjet më parë me shpresën e zbulimit të një thesar ari me vlerën 1.25 miliardë dollarë. Lord Clive u zhyt në vitin 1762 pas një beteje detare me spanjollë

10 zbulime të jashtëzakonshme që njerëzit kanë bërë në oborrin e tyre
  • 2017-01-18

10 zbulime të jashtëzakonshme që njerëzit kanë bërë në oborrin e tyre

Nuk besojmë se ka ndonjë njëri që nuk do të dëshironte të gjente papritur një thesar të fshehur apo të bënte një zbulim të rëndësishëm arkeologjik. Ja disa histori të vërteta të njerëzve që e kanë bërë këtë vërtetë….në oborrin e shtëpisë së tyre. Një Ferrari N

Vazhdon rënia, Shqipëria jashtë 50 vendeve të para në FIFA
  • 2017-01-12

Vazhdon rënia, Shqipëria jashtë 50 vendeve të para në FIFA

Klasifikimi i ri i FIFA-s për kombëtaret ka dekretuar rënien e Shqipërisë, e cila pas rreth një viti e gjysmë e sheh përsëri veten jashtë 50 ekipeve më të mira në këtë renditje. Sipas përllogaritjeve të fundit, kuqezinjtë e De Biazit kanë humbur dy pozicione gjatë muajit të fund

Të intervistosh penat e mëdha të shekullit XX
  • 2017-01-06

Të intervistosh penat e mëdha të shekullit XX

(Rreth librit me intervista BISEDA NË PARIS) Arta MARKU Pasi malësori kishte kaluar një natë me një shtojzovalle, edhe pse kishte marrë urdhrin se duhej të heshtte, nuk i rezistoi dot nxitjes për të rrëfyer. Zbuloi gjithçka kishte përjetuar, se nuk mundi ta ndrynte brenda vetes shijen ma

No Pic available
  • 2017-01-01

Ja si urojnë yjet shqiptarë vitin e ri 2017!

Viti i Ri 2017 nuk ka kaluar pa u uruar nga yjet shqiptarë, përfshirë këtu edhe ata të njohurit ndërkombëtarisht. Prej aktores shqiptare në Hollywood, Eliza Dushku, këngëtares Dua Lipa e deri tek yjet shqiptare që jetojnë në trojet shqiptare dhe në kontinentin e vjetër kanë uruar fan