Rezultate te kerkimit per termin: +Ariel +Katzav

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] ariel / docs[0] 453 / hits[0] 673 / keyword[1] katzav / docs[1] 9 / hits[1] 28 /
Ish-presidenti izraelit Katzav denohet per perdhunim
  • 2010-12-31

Ish-presidenti izraelit Katzav denohet per perdhunim

Fajtor - ne thuajse te gjitha pikat e akuzes. Me siguri Moshe Katzav nuk e kishte pritur kete. Vetem akuza e ngacmimeve para deshmitareve nuk arriti te provohej. Gjykata e shpalli ate fajtor per aktin penal te perdhunimit ne dy raste si dhe per ngacmime seksuale te varteseve. Sipas gjykatesit ne vi