Rezultate te kerkimit per termin: +Arifi

Meta: total 1000 / total_found 1238 / time 0.000 / keyword[0] arifi / docs[0] 1238 / hits[0] 2309 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Tri prostituta në një kafene (FOTO)

Jetën e zakonshme dhe të qetë të një fshati të harruar e ndryshon ardhja e tri prostitutave në kafenenë ilegale të dy vëllezërve Makro. Burrat, edhe përkundër përpjekjeve të grave të tyre për ti ndaluar, tërë kohën e kalojnë në kafene duke harxhuar paratë e fundit në alkool d

Vrasja për një kapele, jepet dënimi ndaj dy të akuzuarve
  • 2019-02-26

Vrasja për një kapele, jepet dënimi ndaj dy të akuzuarve

Hermes Beqiri Janë shpallur fajtor nga Gjykata e Shkodrës, dy autorët e dyshuar për vrasjen e të riut Hermes Beqiri në nëntor të vitit 2017. Dënim me 12 vite burg u vendos për Elvis Hoxhën të dyshuarin kryesor, dhe 8 vite për Ditmir Arifin. Hermes Beqiri, 20 vjeç, nuk arriti ti mbijeto

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

Veliaj, takim me kryetaren e Komunës së Tetovës: Referendumi, shans historik
  • 2018-09-20

Veliaj, takim me kryetaren e Komunës së Tetovës: Referendumi, shans historik

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti sot në një takim homologen e tij, kryetaren e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, me të cilën diskutoi mbi mundësitë e bashkëpunimit mes dy qyteteve, si dhe çuarjen përpara të koordinimit të rrjetit të kryetarëve të bashkive dhe ko

No Pic available
  • 2018-09-14

Nis Edicioni i 13-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut

Edicioni I 13-të I Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut hap siparin të hënën më 17 shtator, për të vijuar përgjatë 5 ditëve të fokusuara tek kinemaja e angazhuar. Në ambientet e Shkollës së Filmit Marubi, personazhe të ndryshëm nga bota e kinemasë do të

Shqiprim Arifi: I vraftë buka nëse përdorin politikisht Luginën
  • 2018-09-12

Shqiprim Arifi: I vraftë buka nëse përdorin politikisht Luginën

Një ditë pasi liderët e Komunës së Preshevës cituan një rezolutë për bashkimin me Kosovën, kryetari i kësaj komune, Shqiprim Arifi, ishte i ftuar në studion e Top Show. Në një intervistë me Alban Dudushin, Arifi përforcoi qëndrimin për përfshirje të 3 komunave me Kosovën. Lugi

Vjedhja e katedrales në Korçës, edhe tre të rinj në pranga
  • 2018-09-09

Vjedhja e katedrales në Korçës, edhe tre të rinj në pranga

Tre të rinj janë arrestuar nga policia e Korçës nën akuzën e vjedhjes së kasafortës së katedrales së qytetit. Në pranga përfunduan Ronaldo Berberaj, 18-vjeç, Lorenc Berberaj, 18 vjeç, si dhe R.SH, 15 vjeç, banues në Korçë. Ndërkohë, po punohen për kapjen e shtetasve D.H., 15 vje