Rezultate te kerkimit per termin: +Arifi

Meta: total 1000 / total_found 1217 / time 0.000 / keyword[0] arifi / docs[0] 1217 / hits[0] 2262 /
No Pic available
  • 2017-05-20

Zaev dhe Ahmeti arrijnë akordin për parimet e bashkëpunimit

I mandatuari për formimin e qeverisë në Maqedoni, lideri i LSDM-së Zoran Zaev, është takuar me kreun e BDI-së Ali Ahmeti, për të diskutuar mbi parimet e bashkëpunimit, reformat qeveritare dhe anëtarësimin e vendit në BE e NATO. Edhe pse asnjëri nga liderët nuk është prononcuar në m

No Pic available
  • 2017-05-20

Maqedoni, partitë shqiptare mund të marrin 8 ministri në qeverinë Zaev

I mandatuari për formimin e qeverisë në Maqedoni, lideri i LSDM-së Zoran Zaev, është takuar me kreun e BDI-së Ali Ahmeti, për të diskutuar mbi parimet e bashkëpunimit, reformat qeveritare dhe anëtarësimin e vendit në BE e NATO. Edhe pse asnjëri nga liderët nuk është prononcuar në m

No Pic available
  • 2017-05-16

Afati për dhënien e mandatit, LSDM e gatshme të takohet me Ivanovin

Kur kanë mbetur edhe katër ditë nga afati për dhënien e mandatit, akoma nuk dihet se kur do të realizohet takimi i paralajmëruar i kreut të LSDM-së Zoran Zaev dhe Presidentit Gjorge Ivanov ku pritet të jepet garanca për unitetin e vendit. Jozyrtarisht flitet se LSDM-ja tashmë ka dorëzua

No Pic available
  • 2017-03-11

Lugina e Preshevës do të drejtohet nga një grua

Për herë të parë në histori komuna e Preshevës do të drejtohet nga një grua. Ardita Sinani do të jetë kryetarja e re e zgjedhur nga asambleja komunale ku mori votën pro të 22 këshilltarëve pas dorëheqjes së kryetarit Shqipërin Arifi. Pas një seancë të zhvilluar prej dy orësh shu

No Pic available
  • 2017-03-10

Jep dorëheqje kryetari i Preshevës

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë, të cilën e ka arsyetuar me ndërprerjen e koalicionit me partinë e Lëvizjes për Veprimit Demokratik (PVD) të Riza Halimit.   Arifi akuzoi Halimin që nuk i ka respektuar parimet e marrëveshjes së

No Pic available
  • 2017-03-08

Letra e Ivanovit, BDI: Platforma nuk është siç e përshkruan presidenti

Pas publikimit të letrës së presidentit Gjorgje Ivanov dërguar faktorit ndërkombëtarë, nënkryetarja e BDI-së Teuta Arifi, ka reaguar duke thënë se platforma shqiptare nuk është ajo që përshkruhet në letrën e presidentit të Maqedonisë. Arifi ka thënë se platforma është hartuar

I teti në bronx, Lulzim Basha
  • 2017-02-23

I teti në bronx, Lulzim Basha

Nga Artan Hoxha   Fragment nga filmi “I teti ne bronx”… Ngjashmeria me situata aktuale apo me personazhe konkret, eshte thjeshte nje koeçidence…. Filmi Arifi(ish-ballist i genjyer i kthyer me partizanet): “Ibrahim, komandant, gjermanet po i ngjiten perroit!!!