Rezultate te kerkimit per termin: +Arizi

Meta: total 129 / total_found 129 / time 0.000 / keyword[0] arizi / docs[0] 129 / hits[0] 228 /
Juristi i Hipotekës, 300 mijë lekë ryshfet për pronën në Fier
  • 2018-05-22

Juristi i Hipotekës, 300 mijë lekë ryshfet për pronën në Fier

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një nëpunës të Hipotekës së Fierit, i cili i merr ryshfet një qytetari 300 mijë lekë për ti dhënë atë që i takon! Qytetari Ariz Çervanaku, nga zona e Frakullës në Fier, u ankua se juristi i ZVRPP Fier, Ervis Bregasi, e ka sorollatur për muaj m

Armiku i popullit, premierë në Teatrin Bekim Fehmiu Prizren
  • 2017-07-02

Armiku i popullit, premierë në Teatrin Bekim Fehmiu Prizren

Një nga kryeveprat e dramaturgjisë botërore, Armiku i popullit nga Henrik Ibsen do të vihet në skenën e Teatrit të qytetit Bekim Fehmiu, Prizren, të marten me 4 korrik. Shfaqja vihet në skenë në regjinë e Fatos Berishës, ndërsa kasta e aktorëve është e tërë trupa e teatrit të Pri

No Pic available
  • 2017-07-01

Berat, temperaturat e larta sjellin probleme në furnizimin me ujë

Temperaturat tepër të larta të kësaj vere shoqëruar me mungesën e prurjeve po sjellin problemet e para të furnizimit me ujë të pijshëm në qytetin e Beratit. Prurjet e këtij vendburimi aktualisht janë 400 litra për sekondë, të cilat në ditët normale janë 600 litra për sekondë dhe

No Pic available
  • 2017-06-01

Berat, nis ndërtimi i një sistemit të ri kanalizimesh të ujërave të zeza

  Në hyrje të qytetit muze të Beratit, një lagje e tërë ka jetuar prej vitesh në mungesë të plotë të sistemit të kanalizimeve. Banorët e zonës së quajtur Xhamia e Sahatit vuanin pasojat e vërshimit të ujrave të zeza, si pasojë e kolektorit që për shkak të një avarie nuk f

No Pic available
  • 2017-02-28

Ish-ministri i Berishës: Loja që u bë me ligjin për firmat piramidale në 1997 dhe dorëheqja e qeverisë së PD-së

Nga koha e trazirave të përgjakshme të 20 viteve më parë, secili ka kujtimet e veta dhe optikën e tij për ngjarjet. Por ky që po botojmë sot është një rrëfim ndryshe, një rrëfim nga brenda kupolës së asaj kohe. Prandaj dhe është interesant. Është rrëfimi i një ish anëtari të

No Pic available
  • 2017-01-11

Berat, probleme me ujin, ngrijnë depozitat

Si pasojë e ngricave qyteti i Beratit dhe zonat përreth kanë pasur probleme me ujin e pijshëm. Këtë e ka konstatuar edhe drejtori i Ujësjellës Kanallizimeve. Refat Arizi: Dëmtime kemi patur këto ditë të natyrave të ndryshme, si dëmtim depozitash, dëmtim të rrjetit, të matësve. Megj

No Pic available
  • 2016-09-11

Shërbëtori i dy zotërinjve, rrëmben gjithë kupat e KOKOFEST

Shërbëtori I dy zotërinjve, vepra e Teatrit të Prizrenit është vlerësuar si shfaqja më e mirë e Festivalit Mbarëkombëtar të komedisë KOKOFEST që u mbajt përgjatë një jave në Teatrin Andon Zako Ccajupi të qytetit të Korçës. Nën regjinë e Kushtrim Bekteshit I cili është vler